Çalımbay, Eskişehirspor camiasının bulunduğu yerin kıymetini bilmesi gerektiğini belirterek, “12 yıl aradan sonra Süper Lig'e çıkan Eskişehirspor'un her açıdan kenetlenmesi şart” diye konuştu.
Rıza Çalımbay, Yıllarca futbolcu olarak formasını giydiği, teknik direktör görev yaptığı Beşiktaş'a karşı Pazar günü bir kez daha rakip olacak. Rakibi iyi tanıyan Çalımbay ve ekibini hesabı ise Eskişehirspor'un ligi iyi yerde bitirmesi ve Beşiktaş'a karşı puan veya puanlar alması üzerine kuruluyor. Çalımbay dün tesislerde Basın sözcüsü Rıza Zeydan ile ortak bir basın toplantısı yapıp gündemdeki konuları değerlendirdi.
Çalımbay, Beşiktaş maçının çok önemli ve kritik olduğunu belirterek, Eskişehirspor ve Beşiktaş açısından çok zor bir maç olacağını ifade etti.
İki takımın da şiddetle puana ihtiyacı olduğunu kaydeden Çalımbay,
''Biz takım olarak maça hazırız. Beşiktaş iyi bir takım, iyi bir kadroya sahip. Buradan iyi bir sonuçla ayrılacağız. Her şeyden önce maçın centilmence ve dostça geçmesini istiyorum. Her şeyimizi ortaya koyarak Beşiktaş maçından iyi bir sonuçla ayrılacağız.'' Şeklinde konuştu.
Çalımbay, kalan 6 maçtan en az 10-12 puan çıkarmaları gerektiğini belirterek, ''Hakem hatalarından çok korkuyorum. Artık hakem hatası kaldıracak gücümüz yok. Hakemden maçı normal bir şekilde yönetmesini istiyoruz. Eskişehirspor camiasının son haftalarda silkelenmesi ve kenetlenmesi lazım. Sonradan çok üzülürüz ama iş işten geçmiş olabilir'' dedi.
Çalımbay, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile görüşmesini soran bir gazeteciye de, ''Bakan Unakıtan ile Eskişehirspor'a olan yakınlığı nedeniyle zaman zaman görüşüyoruz. O sadece öyle bir görüşme oldu. Maddi işlerle pek ilgim yok. Bakan takımın durumunu sorduğunda söylerim. Bakan Unakıtan da para aktaracak durumda değil. Aktaramaz zaten. Sadece manevi açıdan konuşuyoruz. Takımla ilgili bilgiler veriyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Basın sözcüsü Rıza Zeydan da Ankara'da kaybedilen üç puanın takımı zora soktuğunu belirterek, ''Küme düşme korkumuz yok. İyi bir ekibiz. Ligi en iyi yerde tamamlamak için çalışıyoruz'' dedi. Beşiktaş maçının çok önemli olduğunu ifade eden Zeydan,
''Bilet fiyatları açıklandı. Taraftar rakamlara biraz üzüldü. Sezon başında İstanbul takımlarıyla yapılacak maçlarda fiyatların böyle olacağını söylemiştik.
Kombine alanların mağdur edilmeyeceğini söyledik. Her kulüpte olduğu gibi bizde de maddi sorunlar var. Yapacağımız ödemelerle kulübü rahatlatacağız. Sorunları elbirliğiyle çözmeye çalışıyoruz.
Taraftar bizi yanlış anlamasın, anlayış göstersin. Taraftarın stadı dolduracağına inanıyorum " diye konuştu.

Kaynak : Sakarya Gazetesi

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 349
favori
like
share
AYIŞIĞI Tarih: 24.04.2009 20:14
diyosuuuunnnn

işte o kadar
Haydi Tarih: 24.04.2009 19:52
beni düşünce almadı, beşiktaşı rahat yeneriz.
Haydi Tarih: 24.04.2009 19:51
[COLOR="PaleGreen"]Beşiktaş ile bir kader maçı daha

Ligde Beşiktaş ile Eskişehir'de 22 kez karşılaştık, bu maçların 8'ini Beşiktaş 8'ini Eskişehirspor kazandı, 6 karşılaşma da berabere sonuçlandı.
Eskişehirspor Pazar günü Beşiktaş ile 42 yıllık lig serüveninde 46. kez karşı karşıya gelecek. Siyah beyazlı takımla bu güne kadar yaptığımız 45 lig mücadelesinde rakibimize karşı 12 galibiyetimiz bulunuyor. 20 maçı Beşiktaş kazanırken, 13 karşılaşmada da taraflar eşitliği bozamadı.
ATATÜRK STADI'NDA
Eskişehirspor Beşiktaş ile Eskişehir'de oynadığı maçların sekizini kazanırken, sekizinde de rakibine yenildi. Eskişehir Atatürk Stadyumu'nda oynanan 6 maçta da taraflar birbirine üstünlük sağlayamadılar.
KADER MAÇLARI
Beşiktaş ile Eskişehirspor maçları, Beşiktaş'tan çok Eskişehirspor için kader maçları oldu. Birinci Türkiye Ligi'ne yeni çıktığımız sezonda evimizdeki üçüncü maçta, Beşiktaş'a 6-0 yenilerek o zamana kadar tarihimizin en farklı yenilgisini almıştık.
13 HAZİRAN 1982
Eskişehirspor ile Beşiktaş arasında bir kader maçı. Eskişehirspor sahasında oynayacağı maçı kazanırsa, ligde kalmayı başaracak. Beşiktaş kazanırsa; şampiyon olacak, böylesine önemli ve kritik bir maç, ne yazık ki; açık tribünden bir seyircinin attığı tahta parçasının yardımcı hakemin kafasına gelmesi ile yarıda kalıyor.
Eskişehirspor hükmen ilan edilerek bir alt kümeye düşüyor, Beşiktaş şampiyon oluyor.