İşletim Sistemi: Windows XP ya da Windows Vista
İşlemci: Intel P4 2.4GHZ ( ya da denk bir AMD işlemci )
Ekran Kartı: 256MB nVidia GeForce 6800 / Ati Radeon x850 ( veya üzeri )
Bellek: 1 GB Ram
Media: DVD-ROM
Fallout 3: Tavsiye Edilen Sistem
İşletim Sistemi:Windows XP ya da Windows Vista
İşlemci: Intel Core 2 Duo 2.66GHZ ( ya da denk bir AMD işlemci )
Ekran Kartı: 512 MB nVidia GeForce 8800 / Ati Radeon HD 3800 ( veya üzeri )
Bellek: 2 GB Ram
Media: DVD-ROMOperation Anchorage’dan sonra yeni bir indirilebilir içerik paketi bizleri bekliyor. F3:OA, FPS ağırlıklı, önümüze çıkan düşmanları vurduğumuz bir ekti. Oysa The Pitt, çok daha klasik bir RPG içeriği sunuyor. RPG’cileri sevindirecek açıklamalar bununla da kalmıyor. Ekibin sanatçılarının pek çoğunun vaktinin, bu ek içerik hazırlanırken uygun olması sayesinde sağlanan ekstra iş gücü, oyunun mekanlarının çok daha gerçekçi olmasını sağlamış. Bu sanatçıların bir kısmının eskiden Pittsburg’da yaşadığını da belirtelim. Neden mi belirtelim? Çünkü The Pitt, Pittsburg’da geçiyor. Direkt atom bombası yememiş ama oldukça çürüyüp dağılmış bir şehir söz konusu. Mimarisi ve renkleri oldukça değişik, yağmacıların astığı cesetler ve yaptığı duvar yazılarıyla dolu bir şehir...
Oyunun başında Pittsburgh / Pennsylvania’dan kaçmış bir köleyle karşılaşacağız. Köle Wehner, The Pitt’in, haliyle yağmacıların liderinin mutasyonlara bir şifa geliştirdiğini söylüyor. Burada akıllara bu mutasyonu düzelten ilacın Fallout evrenini derinden değiştirip değiştirmeyeceği geliyor. Yapımcıya göre bazı değişiklikler olacak ancak korkulacak çapta değişiklikler değil.

The Pitt’in içinde oyuncu, bir köle kılığına girerek yağmacıların lideriyle bir görüşme ayarlamaya çalışacak. Burada işlerin nasıl ilerleyeceği oyuncunun tercihine kalmış. Ahlaki olarak pek iyi ve kötü seçimlerinin olmadığı, sadece seçimlerin olduğu bir anlayış söz konusu. Ne de olsa The Pitt, bize yağmacıları (Raiders) öldürmek dışında bir etkileşim seçeneği sunuyor; onları rasgele karşılaşmalar olmaktan çıkarıyor. Yapımcılar yağmacıların toplumsal yapısını (Seçimlerimizin kökten değiştirebileceği bir yapı.) yaratırken oldukça vakit ve emek harcadıklarını, ortaya güzel bir şeyler koyduklarını söylüyorlar. Fallout 3’e yeni ve oldukça farklı bir yerleşim yeri eklenmiş diyebiliriz. Oyunda kaçıncı level olduğumuzun pek bir önemi olmayacak. Level 20’de silah yetenekleri köklenmiş bir karakter bile dişine göre zorlukta yerler bulacakmış. Yağmacıların daha zorlu olmasının yanı sıra, Trog gibi sürü halinde avlanan yeni yaratıklar da olacak.

Oyunda üç yeni Perk yer alacak, bunlardan biri yeni silahlardan Auto Axe’i (Otomatik balta!) daha iyi kullanmamızı sağlayacak. Yakın dövüş seven psikopatlar çok mutlu olacak. (Blood for the Blood God Khorne!) Dehşet görünen bu silaha ilaveten tonla yeni zırh ve The Infiltrator isimli, susturuculu ve dürbünlü bir saldırı tüfeği de yer alacak. Gizlenerek gezen, düşmanlarını sürprizle öldürmeyi sevenler için mükemmel bir silah! Yine ismi geçen Booster Shot’ın, bahsi geçen şifayla ilgili olduğu söyleniyor.

Sonraki ekle ilgili, oyuncuları iştahlandıracak bir - iki bilgiyi de es geçmeyelim. Broken Steel, Fallout 3 ana görevinin sonucunu değiştirerek, oyuncunun yarattığı değişimleri ve olayların sonucunu görmesini sağlayacak. Seviye limiti de level 30 olacak. Yeni canavarlar ve bunları öldürecek yepisyeni silahlar bizi belirleyecek.

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 271
favori
like
share