PSPYE NASIL OYUN YUKLENIR ??

Foruma baktigimda her oyun linkinin altinda bu soruyla karsilastim.Ve bir yardimim dokunsun dedim..Nasil oyun yuklenilecegini bilmeyenler asagidaki yaziyi okusunlar.
Baslarken size bir kac hatirlatmam olacak ;
HAFIZA KARTINIZ 1 gb ve ustumu?
CUSTOM FIRMWARE (DOWNGRADE) YUKLUMU?

DOWNGRADE NEDIR VE NASIL YAPILIR?
Downgrade psp yi hackleme islemidir arkadaslar.Size kucuk bir klavuz sunuyorum buyurun..

Bu klavuz size PSP nizi hack etme yolunun sonuna başarılı bir şekilde getirecektir. Bu yazıdan sonra size klavuzda kullanılan terimlerin ve diğer sık duyduğunuz terimlerin ne anlama geldiğini aktaracağım.

Eğer yanlış yaparsanız, Downgrade işlemi PSP nizi brick edecek ve kullanılmaz hale getirecektir. Bu konuda hiçbir sorumluluk kabul edilmiyor bildiğiniz gibi…

Aşama 1 :
System Settings – System Information bölümüne gelerek PSP ninzin firmware versiyonunu öğrenin.

Aşama 2 :
Eğer 1.00 versiyonuna sahipseniz, 1.50 ye yükseltin. Basit!

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz
1.51
1.52
2.00
2.01

Önelikle firmware 2.71 e yükseltip ardından 1.50 ye downgrade yapmalısınız. Bunu sitede diğer konular içerisinde bulabilirsiniz.

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz
2.50
2.60
2.70
2.71
2.80

Firmwire sürüm 2.80 ve 2.80 e kadar olan sürümleri kolaylıkla Downgrade edebilirsiniz. (Bununla birlikte eğer mümkünse 2.71 Downgrader ı kullanın (Denenmiş ve test edilmiştir.))

Eğer PSP nizin UMD sürücüsünün sağ üst köşesinde kırmızı bir kutuda bir yazı yazıyorsa bir TA-082 anakarta sahipsini demektir. Eğer 2.80 firmware versiyon bir TA-082 anakarta sahipseniz ilkönce versiyon 2.71 e düşürmeli ardından 1.50 ye düşürmelisiniz.

Eğer aşağıdaki firmware versiyonlarından herhangi birine sahipseniz (TA-082 veya başka bir ana karta sahip olduğunuzun önemi olmaksızın)

2.81
2.82
3.00
3.01
3.02
3.03

Şu an için hiçbir şekilde Downgrade etme şansınız yoktur. 2.81 ve üstü sahipleri daha bekleyecekler… 

Şu anda sanırım PSP nizin downgrade edilmiş veya edilmemiş olduğunu gördünüz ve bir sonraki aşamaya geçmek için hangi Downgrader ı kullanmanız gerektiğini saptadınız

Step 3:
Burada ilgili Downgrader ve diğer dosyalar için linkleri bulabilirsiniz.

TA-082 Anakarta Sahip Olmayan Kullanıcılar:TA-082 Anakarta ve 2.71 Versiyona Sahip Olanlar : ( eğer 2.50 ve 2.60 versiyona sahipseniz öncelikle 2.71 sürümüne yükseltin.
Devhook memory kartınızda çalışan bir programdır ve 1.50 firmware den üst firmware e ihtiyaç duyan iso veya UMD oyunlarını oynayabilmek için kartınızda ki firmware i varolan firmware inizin üstüne, çağırır. Eğer hard reset atarsanız orijinal firmware e geri dönersiniz.
Öok sık kullanılmamakla beraber hala geliştirilmektedir.

3.03 OE , 1.50/2.71SE/3.02OE sürüm orijinal firmware ler için Dark_Alex tarafından yapılıp resmi olmayan tamamıyla bir firmware yenilemesidir. Eğer bunu kullanırsanız PSP oyunlarını oyanayabilemk için 99% oranla Devhook u kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Bu versiyonla beraber PSP Iso ve PSX oyunlarını hack edilmiş Sony emulatoru ile oynayabilirsiniz.

Step 4 :İyi eğlenceler ;-) ayrıca yabancı kaynak sitelerini de bu şekilde görebilirsiniz. Forum da yer alan saçma sapan cevaplar forumun kalitesini düşürmektedir. Lütfen Moderator ler genç yaştaki arkadaşları biraz uyarsınlar. Artık ben de PSP ci oldum buraya ısınabilirsem size çok yardımım olur umarım.

Gelelim sık kullanılan terimlere :
Firmware : PSP yi çalıştıran sistem yazılımıdır. Yüksek numara daha fazla güvenli ve kırılması zor anlamına gelmektedir.Settings/system Settings/System Information dan firmware numaranızı görebilirsiniz. Eğer numaranız 2.80 den aşağı ise amatör yapımı programları da çalıştırabilirsiniz.

Motherboard (mobo) : PSP yi oluşturan büyük anakart donanımıdır. 3 bilinen çeşidi bulunmaktadır. Orijinal, TA-082, TA086. Orijinal mobo ları bulmak gerçekten şu an çok zorlaştı.

Downgrade ( Downdating) downgrade mevcut firmware inizi daha düşük olan bir versiyona çekme işlemidir.

Upgrade : Downgrade in tersi … 2.80 i geçecek şekilde kesinlikle upgrade yapmayın! Neden downgrade yapmak isteyeyim diye soruyorsanız düşük versiyonlar daha az güvenlik içermekte özellikle amatör yapım programları ve oyunları çalıştırmanıza olanak tanımaktadır.

Emulator : Makineyi başka bir makine gibi davranmasını ve çalışmasını sağlayan yazılım.

Devhook: Yüksek versiyonlu PSP leri emule eden bir yazılımdır . Böylelikle upgrade yapmaya gerek kalmayacaktır.

Homebrew : Amatör programcıların PSP için yaptıkları çeşitli programlardır. Bu dosyaları çalıştırabilmek için ms0:/PSP/GAME dizinine koyun.

Bu kadar yeterli sanırım…
Kolay gelsin


KLAVUZ BU KADAR arkadaslar umarim yardimci olur..
OYUN YUKLEMEYE GELIRSEK ;

PSPmizi pc ye usb kablo ile bagladiktan sonra mmc kart dizininde ISO klasorunu girecegiz.bu indirdigimiz rar larin icinden cikan iso dosyayi direk olarak HAFIZA KARTININ ICINDEKI ISO KLASORUNE direkt yapistiriyoruz bu kadarbasit !!!!CSO oyunlar icinde ayni!iyi eglenceler kolay gelsin umarim yardimci olabildim size..

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 496
favori
like
share