Dokuz Canlı Edward Özeti -Dokuz Canlı Edward Kitap Tanıtımı

Dokuz canlı Habeş kedisi Edward, Nefertari’nin yanında Bastet kültü döneminde yaşar, bir şövalyenin giysileri arasında Haçlı seferine katılır, Halley Kuyrukluyıldızı’nın geçişine tanıklık eder, 1. Dünya Sergisi’nin açıldığı dönemde Londra’da bir Fransız başaşçının kedisidir, sevgili Rachel’in yanında Alman işgalini görür, İstanbul’da balık pazarında yiyeceğini tezgâhlardan aşırır, XV. yüzyılda sahibesi cadıyla birlikte yakmaya çalışırlar onu. Bir gemide Sebastian Morin’le yaşar.
Şimdi dokuzuncu canında, krema, domates ve gül kokan Delphine’in yanında… Dokunduğu insanların düşüncelerini anlayabilen Edward, Delphine’i tehlikelerden koruyabilecek mi? Sevgili seçimindeki isabetinden kuşku duyduğu Delphine’in mutlu olmasını sağlayabilecek mi?
Polisiye örgüsünde aşk, bir tutam gastronomi, tarih, kokular, Edward’ın o tuhaf ve tüysüz büyük kediler hakkındaki sadık, ama berrak düşünceleri…


Kitabın içinden

Edward, sahibesinin sözünü dinlemiş, kanepenin altına sığınmıştı ama, gözlerini de konuğun kaba ayakkabılarından ayırmamıştı. Louis Bourget’ye yaklaştığında burnuna gelen kokulardan hiç hoşlanmamıştı. Şiddet ve açgözlülük, yalnızlık ve sahte tevazu. Adamın Rachel’e baş eğdirme arzusunu da hissetmişti, vahşi bir arzuydu bu.
Evet, Edward, Rachel hakkında, kimse için olmadığı kadar endeişeliydi. Faciadan nasıl korktuğunu hala hatırlıyordu.Kitap Künyesi

Yazar: Chrystine Brouillet
Yayınevi: Doğan Kitapçılık
Çeviren: Ali Cevat Akkoyunlu
Sayfa Sayısı: 246
Türü: Roman aşk/macera
ISBN: 975-293-113-8

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 412
favori
like
share