Ten rengi ve dokusu üzerinde oynamalar Renk düzenleme Photoshop

Çekilen fotoğraflar, bazan reklam amaçlı kullanılabilir. Amaca bağlı olarak ten dokusu üzerinde abartı bir düzeltme yapmak gerekebilir.


Orjinal layerı çoğalttıktan sonra blur filtresini tendeki kırışık ve dokular yok olacak kadar blur filtresi uygulayın. Bu layer en altta yer alsın. Tabii bu arada kaşlar, saçlar, kirpikler vs de bozulmuş oldu. Önemli olan bu kısımları orijinal resimden kullanmak.
Orijinal resmi tekrar çoğaltın (her ihtimale karşı orjinal üzerinde hiç çalışma yapamadığınız bir yedek tutmanızda fayda var diye bir kez daha çoğaltıyoruz. En üste yerleştirin. layer gözünü kapatıp açarak yaptığınızla, ilk hali arasındaki farkı kontrol etmenize yarayacaktır. )
Alttan ikinci sırada yer alan orijinal fotoğrafa Layer/Add Layer Mask/Reveal All ile layer maskı açın.
Üst renk siyah iken fırça ile kaş göz ağız kulağın kıvrımları, saç gibi bölümler dışındaki yerleri boyayın. Yanlış yaptığınız zaman üst rengi beyaz yapıp yanlış yaptığınız yeri düzeltebilirsiniz. Bu işlemleri resmin üzerinde değil, yanına eklenen bölümde yapmayı unutmuyorsunuz tabii...
Ten istediğiniz kadar düzgün olmadıysa, yani bir layer açıp fırça ile ten renginden renk örneği alıp bozuk yerleri düzeltebilirsiniz.
Bu işlemlerin tümünde, çalıştığınız yerin özelliğine göre fırça büyüklüğünü ve opacity değerini (boyanın % 1 ile % 100 arasında miktarını) sürekli değiştirmeniz gerekecektir.
Bu işlerimlerin sonucunda oluşan fotoğraf:


Bu hali size çok düzeltilmiş gelirse,
Oorijinal fotoğrafa opacity verip, iki layerı öyle birleştirin...
Görünen kısmı, orijinal fotoğraf olan, ama kullanım biçimi aşağıdaki örnekteki gibi olması gereken bir çalışmada, iki ihtimali karşılaştırın. Birincide beyaz kısımda düzeltilmiş çalışma yer alıyor, diğerinde ise orijinal fotoğraf...Beyaz

Başka bir örnek:Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 822
favori
like
share
MAVi Tarih: 19.08.2009 00:23
çok güzell...
gs_emo Tarih: 01.08.2009 23:34
emeğine sağlık
meriç Tarih: 01.08.2009 20:09
teşekkürler ultımatom çok uğraşmışsın emeğine sağlık...
selin44 Tarih: 16.05.2009 16:22
tşkler
azraf Tarih: 14.05.2009 00:20
tskler
lanet90 Tarih: 27.04.2009 16:13
saol