Kurtlar İmparatorluğu - Jean - Christophe Grangé - Kitap Tanıtımı - Kitap Özeti

Yazarı: Jean-Christophe Grangé
Çevirmen: Şevket Deniz
Yayınevi: Doğan Kitap
Basım Tarihi: Temmuz 2003
Sayfa Sayısı: 405
Orijinal adı ve dili: L’Empire des Loups - Fransızca
Orijinal yayın yılı: 2003
Her şey korkuyla başladı. Ve yine korkuyla sona erecek.


KİTAP HAKKINDA
“Kurtlar İmparatorluğu”nda Fransa ile Türkiye arasında gerilimli bir hat kuruluyor. Jean-Christophe Grangé, her zamanki gibi etkileyici bir atmosfer yaratıyor, kahramanlarına inandırıcı roller biçiyor ve okuyucuyu soluksuz bırakacak bir serüvene tanık ediyor. Seri cinayetler, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis’deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçlara alet edilmesi... Okuyucu kendini böyle gerilimli bir dünyanın içinde buluyor. Heyecan dozu son sayfaya kadar hiç düşmeyen bir roman.

BASINDAN
"Gerçekten etkileyici bir yazar."
- The Guardian

"Grange güçlü bir kalem. Onu seviyorum."
- Anita Brookner, The Spectator

"Eleştirilere, mantığa, gerçeğe meydan okuyan bir kitap..."
- The Washington Post

"Paris'te sokak sokak, cadde cadde yaşanan bir kedi-fare oyunu... İstanbul'a kadar süren ve Nemrut Dağı'nda sona eren bir kaçma-kovalamaca... Jean-Chritophe Grance'ye yaraşır bir kitap."
- Le Monde

Seri cinayetlere, uyuşturucu kaçakçılığı, Strasbourg-Saint-Denis'deki küçük Türkiye, Fransız polisindeki iç hesaplaşmalar, tıbbın karanlık amaçları alet edilmesi.
Paris'i kana boyayan Türk mafyası. Kızıl Nehirler'in, Taş Meclisi'nin ve Leyleklerin Uçuşu'nun yazarı Grange'den yine çarpıcı, yine soluk soluğa bir roman.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 707
favori
like
share