mate yapragı neye yarar - zayıflamak için bitkisel çözüm - zayıflatıcı bitkisel çaylarHerkesin derdi zayıflama.. "Şok diyetlerle" zayıflamaya altarnatif bir formül aranıyor. Çünkü şok diyeti bırakan herkes iki misli olarak verdiği kiloyu geri alıyor.
İştahı azaltmaya, şifalı bitkilerle yağları yakmaya ne dersiniz? Beş şifalı bitki ile yapılan özel bir çay bu sezonun zayıflama trendi oldu. "Modern aktar" olarak bilinen şifalı bitkiler üzerine faaliyet gösteren Volkan Kurt'un "beşibiryerde" adını taşıyan mucize formülüyle 3 ayda 15 kilo vermek mümkün.. Volkan Kurt, birçok kadının bir türlü zayıflayamama şikayetlerden yakındığını, o yüzden de doğal, şifalı bitkiler üzerinde çalıştıklarını ve doğru sonuçlar aldıklarını vurguluyor.

[COLOR="gray"]Tabiatta çözüm var
Zayıflamak için sevdiği yiyeceklerden uzak kalan bir çok insan, diyetle zayıflasa da daha sonra bu kiloları tekrar geri alıyor. Çünkü diyetten sonra beden, kıtlık sendromuna girmiş gibi psikolojiye giriyor. Yağsız, tuzsuz yiyeceklerle bir müddet yaşamak insanı diyet sonrası olumsuz etkileyebiliyor. Sonuç olarak rejimden sonra verilen kilonun iki mislini alan insanlar başka formüller arıyor. Bu aralar zayıflamada tabiattan yöntemler dikkat çekiyor: Bitkiler sadece hastalıklar için değil, kilo vermek için de hayli etkili. İncelmek isteyenler için bazı şifalı bitkilerin bedendeki yağları yaktığını belirten Kurt, "Kadın ve erkek herkesin ortak problemi oldu kilo. Obezite ise bu sorunun vahimleşmiş hali. Şunu unutmamak lazım. Bu eşsiz tabiat içinde her şeye çözüm var! Kekik, yeşil çay, biberiye, funda yaprağı, mate yaprağı tamamıyla doğal ve hiç bir yan etkisi bulunmayan bitkiler olarak, olumlu sonuçlar verdiriyor." dedi.

Adından da anlaşılacağı gibi, çay olarak tüketilen paraguay çay yaprağının, diğer bilinen isimleri ; mate, yerba mate, Paraguay tea, Brezilian tea ve South American holly’ dir. Orta tropik iklimlerde yetişen bitki, yüksek sıcaklığa ve yıllık 1500 mm üzerinde yağışa ihtiyaç duyar. Ülkemizdeki siyah çay kadar yaygın tüketildiği bazı ülkler; Arjantin, Uruguay, Paraguay ve Güney Brezilya’ dır. Güney Amerika’nın milli içeceğidir. Avrupalılar tarafından yerlilerin yeşil altını olarak adlandırılır.
FAYDALARI :
* Yaprakları yemek olarak kullanıldığında, doğal bir besin kaynağıdır.
* Uyarıcı, kafein ve tanen içerir. Normal çaydan daha az buruktur.
* Kanı temizleyici, kalbi rahatlatıcı, saçları kuvvetlendirici,
* Gelişme bozukluklarını giderir.
* Zihin açıcıdır.
* İştahı kontrol ettiğinden zayıflamaya yardımcıdır.
* Yorgunluk gidericidir.
* Stresi azaltır.
* Mide iltihabını giderir.
* Uykusuzluğa faydalıdır.

Kalıcı zayıflatıyor
Volkan Kurt, tozlu yerlerde satılan, bayat, son kullanım tarihi geçmiş bitkilerle sonuç almanın mümkün olmadığını belirterek, özenle toplanmış, kurutulmuş ve saklanmış bitkilerin alınmasını öneriyor. Herbalium Doğal Ürünler Merkezi'nde "beşibiryerde"ürünleri belli dozlarda hazırlanarak paketlenmiş. "Beşi bir yerde" mucizesinin içeriğinde "yağ yakıcı" ve selülitleri giderici şifalı bitkiler de bulunuyor.

Bitki özü
Sadece otlarla bitmiyor tabii sorun. Bitkilerin "özünde" de mucizeler gizli. Kurt, bazı bitki özlerinin yağları daha kolay yaktığını, bu nedenle kilolu olanlara bu özü de tavsiye ettiklerini belirtiyor. "Z-34" adını taşıyan bu "bitki özü damlası" ile daha olumlu sonuçlar çıkıyor ortaya. Bitki özü damlasının bedendeki zayıflamadan kaynaklanan bütün sinirsel ayaklanmayı yok ettiğini, bitki özü damlası ile birlikte bedenin ihtiyacı olan vitaminlerin alındığını, dolayısıyla yemeğe karşı olan zayıf iradenin güçlendiğini ifade ediyor.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 2699
favori
like
share
Şayeste Tarih: 14.06.2010 08:16
MATE YAPRAĞI (Ilex paraguariensis)

Mate çok eskiden beri kullanılır. Önceleri, yerliler, yeşil yaprakları çiğnemekle yetinirlerdi. Şimdi bir fincan kaynar suya 1-2 kahve kaşığı toz mate konarak çay gibi içilir. Güney Amerika'da çok kullanılan bir içecektir. Mate yaprağı piyasada genellikle gıda maddesi olarak bulunmakta olup, kavrulmuş veya kavrulmamış (yeşil) mate çayı vardır. Kavrulmuş mate çayının tadı normal fermente siyah çayınki gibiyken, kavrulmamış çay yeşil, non-fermente çaya tekabül eder. Paraguay Çayı olarak da tanınır


YARARLARI

Vücuttan su atımını kolaylaştırır, böylece ödem giderici etki sağlar.
Yağların hızlı yakılmasını sağlar. Bu nedenle rejimlerde ve obezite tedavisinde sıkça kullanılır.
Yüksek orandaki vitamin ve mineral içeriği ile vücuda enerji verir.
Dokuları zararlı dış etkenlere karşı koruyarak, yaşlanma etkilerini geciktirir, vücudun direncini artırır