karinca yumurtasi yagi - karınca yağı neye yarar - tüylerden kurtulmak için kesin çözüm


Tüylü olan bölge klasik (ağda, cımbız, epilasyon vb. gibi) yöntemlerle tüylerden kökünden arındırıldıktan sonra karınca yumurtası yağını tüylerden temizlenen bölgeye; deriye iyice yedirecek şekilde 5-10 dk. masaj yaparak sürülür. Her seanstan sonra bu işlem 4-5 kez geceleri yatmadan önce yapılır.Düzenli kullanım sonunda ilk 1-2 ayda gözle görülür azalma, ileriki dönemde tamamen tüylerden kurtulma mümkündür.

Bu tarif son zamanların popüler epilasyon malzemesi haline gelen karınca yumurtası yağına ilişkin.

Osmanlı Döneminde Haremdeki cariyelerin ağdadan sonra kullandıkları yöntem olarak bilinen Karınca yumurtası yağı o çağlardan bugünlere kadar geçerliliğini korumuştur.

Çağımız kadınlarının epilasyon ve diğer tüy dökme yöntemlerini tercih etmeleri yanında halen eski kültürlere alışkın olan insanlar Karınca yumurtası yağını tüy dökmede en etkili ve en kalıcı yöntem olarak kabul etmektedirler.

Anadolu'da ve İstanbul'da bazı insanların halen yeni doğan çocuklara ilerde tüylenmesin diye , kendilerine ise tüy sorunlarına bir çözüm olarak bu yöntemi kullandıkları bilinmektedir.

Yüzünüz dahil vücudunuzun her bölgesinde kullanabilen bu ürün sayesinde, yüzlerinizdeki tüylerden bir şişe karınca yumurtası yağı ile kurtulmanız mümkün olabilir mi! Bunu denemeden bilemeyiz ancak, ürün ithalatçılarından edinilen bilgiler ürünün bilinen bir yan etkisi olmadığı yönünde. Ürün, tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülüyor ve bu işlemi etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar tekrarlanıyor, etkisini 1 ile 2 ay içerisinde gösteriyor.

Bu da satıcıların bir tavsiyesi:

Karınca yumurtası yağını kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerin başında, tüyler alındıktan sonra cildiniz tahriş olduysa duş alarak veya tahriş olan bölgeyi soğuk suyla yıkayarak bir süre cildin dinlenmesini bekleyip daha sonra yağı uygulayın. Unutmayın yağ tüyler kökünden alındıktan sonra masaj yaparak sürülür ve bu işlemi etkili olması için tüyler yeniden çıkana kadar bekleyip işlemi yeniden tekrarlanır.

Peki bu mucizevi ürünün üreticisi kim? Elbetteki bu sorunun asıl muhatabı, İran Menşeli olan ve ürünün yapıcı İranlı karıncalardan başkası değil.

Yani karıncalar.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 964
favori
like
share