Hayatım - Agatha Christie - Kitap Özeti - Kitap Tanıtımı


Hayatım...


Yazar :Agatha Christie
Yayınevi :Altın Kitaplar Yayınevi
Sayfa :630 Sayfa
Ebat :13.5x19.5
ISBN No :9789752110625[SIZE=+1]Kitap Hakkında


Agatha Christie (1890-1976), tüm dünyada Polisiye Romanlar Kraliçesi olarak anılır. Kısa hikâyeleri ve sahne oyunlarının yanında yüzden lazla roman yazmıştır. Eserleri İngiltere'de bir milyar kopyanın üstünde satmıştır. Ayrıca, yüz tarklı dile çevrilen eserleri, tüm dünyada yüz milyonlarca kopya satmıştır. Bu nedenle Christie, edebiyat tarihinde en çok satan romancı sıfatını almıştır.
Otobiyografi, yazarın ölümünden bir yıl sonra yayınlanmış bir çalışmadır. Eserde, yazarın sıradışı yaşam öyküsü ilk ağızdan gözler önüne serilmektedir.
Agatha'nm çocukluk yılları, yaptığı evlilikler, II. Dünya Savaşı'nda tanık olduğu olaylar, ikinci kocası Max Mallowan ile çıktığı arkeolojik kazı serüvenleri ve bir yazar olarak yaşadığı hayat deneyimleri bu kitapta oldukça özgün bir dil ve yaklaşımla anlatılmaktadır.
Onun efsanevi başarı öyküsü, yazdığı polisiye romanlar kadar ilginç ve sürükleyicidir.
"Agatha Christie'nin en ilginç gerilim öyküsü ve sıradışı yaşamı. Tüm özel yaşamını büyük bir açık kalplilikle gözler önüne seriyor. İlk aşkları,- biri mutsuz diğeri mutlu sonlanan evlilikleri, başarı yolunda dolu dizgin ilerlerken karşılaştığı garip olaylar okuyucuları büyüleyecektir."
Daily Mail
"Harika bir kitap,- olağanüstü bir hanımefendi ve bir yazar olan Agatha, 75 yıllık yaşam öyküsünü okurlarına sunuyor."
Financial Times
"Yalın bir dille yazılmış, okuması kolay ve ilginç bir kitap."
The Times

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 422
favori
like
share