29 Nisan Dünya Dans Günü çok özel bir etkinlikle kutlanıyor. Bu amaçla Mustafa Kemal Merkezi dünyaca ünlü New York Broadway’den Mozaik Dansın öncüsü bir Türk Dans sanatçısı Nejla Y. Yatkın’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tarih : 29-30 Nisan 2009
Saat : 21:00
Yer : Mustafa Kemal Kültür Merkezi
Şehir : İstanbul Avrupa


Nejla Y. Yatkın ile New York’tan Türkiye’ye Dans Rüzgârı
Stratejik iletişim danışmanlığı ve pazarlama iletişimi konuları yanı sıra enerji alanında da ülkemizin önde gelen kuruluşları arasında yer alan Akiş Grup ve ana sponsor olan Beşiktaş Belediyesi’nin girişimleri ile 29 Nisan Dünya Dans Günü çok özel bir etkinlikle kutlanıyor. Bu amaçla Mustafa Kemal Merkezi dünyaca ünlü New York Broadway’den Mozaik Dansın öncüsü bir Türk Dans sanatçısı Nejla Y. Yatkın’a ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Tüm dünyada koreografisiyle kendini kabul ettirmiş ünlü Türk dansçımız Nejla Y. Yatkın, Dünya Dans günü nedeniyle İstanbul’da çok özel iki gösteri gerçekleştirilecek. Uluslar arası platformlarda başarılar kazanmış Broadway şovunu ilk kez Türk izleyicisi ile buluşturan ünlü sanatçı geçtiğimiz yıl “2008 Princess Grace Choreography Fellow” ödülü yanı sıra, Amerika’da görülmeye değer en iyi 25 dansçı arasında gösterildi.

29 Nisan Dünya Dans Günü ve 30 Nisan 2009 tarihleri arasında büyüleyici gösteri “Mata Hari’ yi Yeniden Yaratmak” teması ile ilk kez İstanbul izleyicisi ile Mustafa Kemal Merkezi’nde buluşacak. Mata Hari denilince akla gelen savaştan casusluğa, feminizmden erotizme kadar tüm yaşamı gözler önüne serildiği doğu dans gelenekleri ve modern dansın rüzgârlarının eseceği Nejla Y. Yatkın performansının sıcak ritimleri ile hareketlendiği bu özel geceyi kamuoyuna sunarız.

Tarih: 29-30 Nisan 2009 / 21:00
Yer: Mustafa Kemal Kültür Merkezi
Adres: Uğur Mumcu Cad. No: 8
Akatlar İstanbul
Tel: 0212 351 93 94

Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 591
favori
like
share