21. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri; sezonun gözde tiyatro oyunları, farklı konser programları ve ilgi çekici sergileri ile 03 Mart – 05 Mayıs 2009 tarihleri arasında sanatseverlere bahar yaşatmayı vaat ediyor!

Tarih : 3 Mart - 5 Mayıs 2009
Yer : ENKA
Şehir : İstanbul Avrupa


21. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri Açılışı; 03 Mart 2009, Salı günü Muammer YANMAZ’ın “40 Ayna” adlı fotoğraf sergisi ve bu sezonun gözde oyunlarından biri olan Garajistanbulpro’nun sahneye koyduğu “Histanbul” ile açılıyor.

Muammer YANMAZ’ın “40 Ayna” adlı fotoğraf sergisi, ENKA Kültür Sanat’ın, yıllardır sahnesinde ağırladığı usta tiyatro oyuncularını bu sefer fotoğraflarıyla tiyatro severlerle buluşturuyor. Sergide, 40 tiyatro oyuncusunun; sahnede yarattıkları karaktere bir geçiş kapısı olmasının yanı sıra, sahneye çıkmadan önceki son hesaplaşma alanları olan aynalardan yansıyan görüntüleri, Muammer YANMAZ’ın gözüyle belgeleniyor. Sanatçının, fotoğrafladığı tiyatro ustalarının arasında Yıldız KENTER, Erol GÜNAYDIN, Haldun DORMEN, Ali POYRAZOĞLU, Demet AKBAĞ, Genco ERKAL, Haluk BİLGİNER, Müjdat GEZEN, Münir ÖZKUL, Nejat UYGUR, Rutkay AZİZ, Selçuk YÖNTEM, Sumru YAVRUCUK, Tilbe SARAN, Yılmaz ERDOĞAN, Zuhal OLCAY gibi birçok isim bulunuyor.

Açılış akşamının ikinci etkinliği olan, Garajistanbulpro’nun sahneye koyduğu “Histanbul”; Kemal Gökhan GÜRSES'in aynı adlı çizgi romanından yola çıkarak tiyatro sahnesine taşınmış bir oyun. Oyunda, zemin etütleri yapan mühendis Ali Bora’nın bir sokak arasında karşılaştığı kadının İstanbul mu, yoksa bir tahayyül mü olduğunu anlaması için yedi tepeyi nasıl dolaştığını anlatıyor. Yedi meze tarifi, yedi şarkı, yedi episod, yedi animasyon... Mehmet Ali Alabora, Roza ERDEM, Evrim DEMİREL, Ata GÜNER’in rol aldığı “Histanbul” bütün İstanbul severlerin ilgisini çekecek bir oyun.

05 Mayıs 2009 tarihine kadar devam edecek olan 21. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri kapsamında; konserler, sergiler ve sezona damgasını vuran tiyatro oyunları, İstinye Sadi Gülçelik Spor Sitesi, ENKA İbrahim Betil Oditoryum’unda izlenebilir. Başlama saati 20.30 olan etkinliklere, isteyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyor. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryum’undan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

Etkinlikler için biletler; [url]www.biletix.com[/url], [url]www.enkasanat.org[/url] adreslerinden, Biletix satış noktaları ve ENKA Vakfı’ndan temin edilebilir. Konserler 30 YTL, tiyatrolar 20 YTL’dir. Gösterilere 8 yaşından küçük çocuklar alınmıyor; koltuk sayısı sınırlı ve yerler numarasız olduğundan, önceden rezervasyon yaptırılması tavsiye ediliyor.

EK: 21. ENKA Kültür Sanat Bahar Etkinlikleri Programı
Bilgi için: [url]www.enkasanat.org[/url]
0 212 276 22 14–15/209
[url]www.biletix.com[/url]
0 216 556 98 00 (Biletix çağrı merkezi)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 414
favori
like
share