Koç Üniversitesi’nde Tiyatro Festivali Başlıyor!

Tarih : 13-27 Nisan 2009
Yer : Koç Üniversitesi
Şehir : İstanbul Avrupa


Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü tarafından bu yıl 8.si düzenlenen ‘Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’, 13 Nisan 2009 tarihinde Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde başlıyor. 10 oyunun sahneleneceği hüzün ve kahkaha buluşmasında, özel söyleşiler ve atölyeler de gerçekleştirilecek.

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü ve ‘Koç Oyuncuları’ tarafından düzenlenen geleneksel Sevgi Gönül 8. Tiyatro Günleri, 13 – 27 Nisan 2009 tarihleri arasında, Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü’nde gerçekleştirilecek. Koç Oyuncuları’nın sahneleyeceği ‘Romeolar ve Julietler’ adlı oyun ve Koç Oyuncuları mezunlarından oluşan Tiyatro Nefes’in sergileyeceği ‘Profesyonel’ adlı oyun ile birlikte farklı üniversiteler de oyunlarıyla festivale katılıyor.

Festival kapsamında, bu yıl tiyatro sezonunda oldukça ilgi gören, Kent Oyuncuları tarafından sergilenen ’39 Basamak’ ile Oyun Atölyesi tarafından sahnelen ‘Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler’ adlı oyunlar seyircilerle buluşacak.

Festival boyunca, Muammer Yanmaz’ın ’40 Ayna’ adlı fotograf sergisi de tiyatroseverlerle Sevgi Gönül Kültür Merkezi’nde buluşacak.

Tüm tiyatroseverlere açık olan ‘Koç Üniversitesi Sevgi Gönül Tiyatro Günleri’nde, izleyiciler oyunların yanı sıra, 16 Nisan’da 39 Basamak adlı oyunu sergileyen Kent Oyuncuları ve 22 Nisan ‘da Dot Tiyatrosu Kürklü Merkür Oyunu oyuncuları ile söyleşi yapma fırsatı bulacaklar.

23 Nisan Perşembe günü ise Sarıyer ilçesindeki ilköğretim okullarından gelecek öğrenciler Koç Üniversitesi’nin misafiri olacaklar. Öğrenciler, İzmir Bademli Köyü Tiyatrosu tarafından sergilenen “Hortumunu Sevmeyen Fil” adlı oyunu izleyerek, çeşitli sosyal faaliyetlere katılarak Koç Üniversitesi öğrencileriyle şenlik havasında bir gün geçirecekler.

‘Koç Oyuncuları’nın bu yılki festival etkinliğine Aygaz, Dominos Pizza, Gürsel Tur, Little Big, Pepsi Bottling, [url]www.herkesetiyatro.com[/url], Radyo D ve R-Drinqa içecekleri destek veriyor. Üniversite öğrencilerinin ve dışarıdan katılımcılara açık olan 8. Tiyatro Günleri’nde profesyonel oyunlar dışında tüm gösterimler ücretsizdir. Tiyatro Festivaline katılım için rezervasyon gerekmektedir. Koç Üniversitesi’ne çeşitli merkezlerden ücretsiz ulaşım sağlanmaktadır.

Koç Oyuncuları Hakkında

Koç Üniversitesi Tiyatro Kulübü, Koç Oyuncuları, 1999 yılında kuruldu. Bugüne kadar birçok başarılı oyun ve organizasyona imza atan kulüp, Dario FO’dan Anton Çehov’a, Eugene Ionesco’dan William Shakespeare’e birçok yazarın oyunlarını başarıyla sergiledi. Koç Oyuncuları 2002 yılından bu yana, her bahar döneminde üniversitelerarası Sevgi Gönül Tiyatro Günlerini düzenliyor.

Koç Üniversitesi “Tiyatro Nefes” Hakkında

Koç Üniversitesi Tiyatro Nefes, Koç Oyuncuları Mezunları tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Topluluk bugüne kadar Athol Fugard’ın 'Ada', August Strindberg’in 'Alacaklılar' oyunlarını sahnelemiştir. Topluluk, mezuniyet sonrasında da Koç Oyuncuları üyelerinin tiyatroya devam edebilmesini ve bu doğrultuda her sene en az bir oyun çıkarılmasını hedefler. Ayrıca, Tiyatro Kulübü'ne çalışmalarında destek olmayı amaçlar.

Koç Üniversitesi Hakkında

1993 yılında “bilimin sınırlarını ilerletmek” misyonuyla kurulan Koç Üniversitesi, Türkiye ve insanlığa hizmet etmek hedefiyle uluslararası düzeyde eğitim veren bir kurumdur. 20 lisans, 16 yüksek lisans ve 10 doktora programı bulunan Koç Üniversitesi’nde öğrencilerin yüzde 41’i burslu olarak eğitim görmektedir. Bu sayının içinde kısmi burslar mevcut olup, yüzde 31 tam bursa eşdeğerdir. Koç Üniversitesi’nde 3.945 öğrenci öğrenim görmektedir. Üniversitenin 4.654 lisans, 1.187 yüksek lisans ve 2 doktora programı mezunu bulunmaktadır. Bugüne kadar, toplam 1.091 lisans mezunu yüksek lisans, toplam 362 yüksek lisans mezunu doktora dereceleri almıştır. Koç Üniversitesi, dünya standartlarında geniş laboratuvar, bilgi işlem ve araştırma olanaklarıyla, öğretim üyesi başına düşen makale sayısında son 5 yıldır Türkiye’deki ilk üç öğrenim kurumu arasında yer almaktadır. [url]www.ku.edu.tr[/url]

Tarih: 13 – 27 Nisan 2009
Yer: Koç Üniversitesi
Adres: Çayır Cad.
Sarıyer İstanbul
Tel: 0 212 229 30 06-0 212 277 57 57

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 367
favori
like
share