santralistanbul baharda da çocuklara farklı atölye çalışmaları sunuyor.

Tarih : 17 Mayıs 2009
Saat : 10:30
Yer : santralistanbul
Şehir : İstanbul Avrupa


Yaşamımızın vazgeçilmez kaynağı suyun serüvenini anlatan ve Paris’teki bilim ve endüstri müzesi “La Cité des Sciences et le l’industrie” tarafından hazırlanan “Herkes İçin Su” (Water for All) sergisinin 12 Mart-31 Mayıs tarihlerinde santralistanbul’da ziyaretçilerle buluşması nedeniyle “su” teması ağırlıklı birbirinden ilginç atölye programları çocukları bekliyor. Bahar atölyelerinin bir bölümünü ise, Kış Dönemi atölyelerinde yer alan ve Bahar Döneminde de devam edecek olan atölyeler oluşturuyor.

Bu dönemde çocuklar, günlük yaşamlarının önemli bir parçası olan suyu daha yakından tanıyacak, suyun serüvenine katılacak, teknelerini suda yüzdürecek, çeşitli su deneyleri yapacak, suda renkler oluşturacak, su öyküleri dinleyecek ve anne-babaları ile birlikte denizler altında görsel bir şölene katılacak ya da su sesinin müzikal büyüsünü hissederek dinleyebilecekler.

Çılgın Kartonlar/Denizler Altı Dünyası
Enerji Müzesi/Atölye

Kartonlar, karton kutular, dönüşümlü kağıtlar, makaslar, ipler, yapıştırıcılar, boyalarla bir denizleraltı dünyası yaratmaya ne dersiniz? Atölyenin eğitmenliğini Fransa2da ve İstanbul’da çocuklarla atölye çalışmaları gerçekleştirmekte olan sanatçı Gökçe Okay Delarange gerçekleştiriyor.

Sergi Turları
Hafta sonlarında (Cumartesi/Pazar)
11.00 – 13.00 ve 15.00 te farklı yaş grupları için tur programları gerçekleştirilmektedir.
Katılım ücreti 10 TL
Katılım için minimum 5 kişilik grupların oluşması gerekmektedir.
Turlar için kayıtlar sergi alanında yapılmaktadır

- Bilet: 56,00 TL
- Atölyelerle ilgili belirtilen yaş gruplarına özen gösterilmesini rica ederiz.
- Atölyelerin başlangıç saatinden yarım saat önce mekanda olunmasını önemle rica ederiz.

santralistanbul
Adres: Santral İstanbul, Silahtarağa Mah. Kazım Karabekir Cad. No: 1, Eski Silahtarağa Elektrik Santrali, Eyüp 34060 - Istanbul
Semt: Halıcıoğlu
İlçe: Eyüp
Şehir: İstanbul

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 288
favori
like
share