MTV Avrupa Müzik Ödülleri’nde, tüm ülke birincilerini eleyerek “Avrupa’nın En Sevilen Sanatçısı” olmayı başaran Emre Aydın, konserlerine tam gaz devam ediyor.

Tarih : 5 Mayıs 2009
Saat : 21:00
Yer : Park Restaurant
Şehir : Trabzon


2 Şubat 1981'de Isparta'da doğdu. İlk öğretimi Isparta'da tamamladı. Antalya Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde öğrenim gördü.
2002 yılında adlarını Sing Your Song yarışmasında elde ettikleri birincilikle duyuran 6.cadde, Emre Aydın ve Onur Ela adında iki Antalya'lı gençten oluşuyordu. Siemens Mobile'ın ana sponsorluğunda düzenlenen 'Sing Your Song' adlı beste yarışmasına 'Dönersen' isimli şarkılarıyla katılan ve 1574 aday arasından 'Türkiye Birincisi' seçilen 6.Cadde 2003 senesinde ilk albümünü çıkardı. Stüdyo aşaması 6 ay süren albümün prodüktörlüğü ve eserlerin tümünün düzenlemeleri Haluk Kurosman'ın imzasını taşıyor. 11 şarkının yer aldığı albümde, 9 şarkının söz ve müzikleri Emre Aydın'a ait. 6.Cadde'nin yepyeni bir kimlik kazandırdığı, senelerdir İbrahim Tatlıses'in güçlü yorumuyla hafızalara kazınan 'Sabuha' isimli şarkıya yeniden renk getirdiler.
Onur Elanın profosyonel müzik hayatını bırakma kararı alıp gruptan ayrılması ve 6.Cadde'nin dağılmasıyla birlikte, yoluna tek başına devam eden Emre Aydın, yeni albüm hazırlıklarını tamamladı. GRGDN yapımı olan, 'Afili Yalnızlık' isimli bu yeni albümde, şarkıların tamamına yakını Emre Aydın'a ait. 6.Cadde albümünde yer alan ve 6.Cadde hayranları tarafından çok sevilerek dinlenen, hala daha popülerliğini koruyan 'Git' isimli şarkıyı da bu albüme dahil eden Emre Aydın, aynı zamanda bir zamanlar Umay Umay'dan dinlediğimiz,söz ve müziği Barlas Erinç'e ait 'Hareket Vakti' ni de kendine özgü yorumuyla seslendiriyor.
Ayrıca Emre Aydın'ın bu yeni yeni albümünde yer alan 'Belki Birgün Özlersin' adlı şarkı, resmi sitede yayınlanmasından sonra internette fırtınalar estiriyor.En çok dinlenen parçalar listesinde bir numaraya kadar yükselen 'Belki Bir Gün Özlersin' şimdiden hit olma yolunda kendini gösteriyor.
İki hafta önce müzik kanallarında yayına giren Afili Yalnızlık Tvdede fırtınalar estiriyor. Klibi youtube.com, emreaydin.org, Kral tv, Dream tv, Dream Türk, Powerturk tv de izlemek mümkün.
Emre Aydın'ın 'Afili Yalnızlık' albümü 10 Ekim Salı piyasada çıktı ve ençok albümü satan 2. sanatçı ünvanını elde etti.
Dream dergisinin düzenlediği 2006, yılın en iyileri anketinde En iyi yerli erkek şarkıcı, En iyi yerli yeni şarkıcı, En iyi yerli albüm, En iyi yerli şarkı, En iyi yerli video dallarında birinciliği elde etti.
Ayrıca Blue Jean dergisinin düzenlediği ve büyük ilgi gören 2006 yılının en iyileri anketinde aday olduğu her dalda birinci oldu. En iyi çıkış, En iyi şarkı, En iyi video klip dalında birinci olan emreaydın rakiplerine büyük fark attı. emreaydının prodüktörü Haluk Kurosmanda Afili Yalnızlık albümü ile yılın en iyi prodüktör ödülünü kazandı.

Tam: 20,00 TL, Öğrenci: 15,00 TL

Beğeniler: 2
Favoriler: 1
İzlenmeler: 390
favori
like
share