Müziğin Sırrı” Programı ekibi tarafından organize edilecek bir tasarım içerisinde, her konser için o konserin bestecileri, seslendirilecek eserlerin ilginç yönleri ve sanatçıları üzerine geniş açıklamalar-anlatımlar ve gösterimler yapacağız.

Tarih : 20 Mayıs 2009
Saat : 20:00
Yer : O.D.T.Ü KKM Kemal Kurdaş Salonu
Şehir : Ankara

“Bu gece ay,
gerçekten gözyaşı anlamına gelecek kadar
bir inciye benziyor.
Bu fön rüzgarında buna
hiç şaşmamak gerek.
Bir an kalbim durdu,beynim
buharlaştı gibi oldu...
Sakın düşme, ey Ben!
Seninle birlikte dünya da çöker,
ayrıca
Beethoven sen yaşarsan yaşıyor! ”
(Klee - Tagebücher)

Klasik müziğin aktardığı bir veri var; kargaşanın uyumu ve onca yoğunluğun içinden bile güzelin kendi kimliği ile yalın şekilde anlaşılabilirliği! .. O, insan aklıyla örülüyor; ama duyguyu kurutmadan, boş geçmeden ve dozunu kaçırmadan! İnsan aklıyla örülen çalışmalar insanın yücelişinin kendini görünür kılan hallerini yaşatıyor bizlere; artık bitmek üzere olan bizlere...

Peki! Ya, insan aklı ile seçilerek yapılmış olan bu müziğin o büyüleyici arka planında neler olabilir?

“Müziğin Sırrı” işte bu arka tarafı anlatmayı planlayarak yapılandırıldı ve iki yıldır “Radyo ODTÜ Kültür Pazarı” içerisinde yayınını sürdürmekte...

Önce bir kitabı oldu programımızın, bu yılki yeni yayın döneminde yayın formatı zenginleştirildi, şimdi ise onun yapımcı ve program konukları tarafından planlanarak sergilenecek özel konserlerine geçiyoruz.

“Müziğin Sırrı” Programı ekibi tarafından organize edilecek bir tasarım içerisinde, her konser için o konserin bestecileri, seslendirilecek eserlerin ilginç yönleri ve sanatçıları üzerine geniş açıklamalar-anlatımlar ve gösterimler yapacağız. Konserler bu mantıkla içinde sergilenecek. Bu etkinliklerimizde Müziğin Sırrı programı yaratıcısı Lütfü EROL, Orkestra Sanat Yönetmeni ve müzikçi kimliği ile yönlendiricilik ve anlatımcılık yapacak, Opera-Tiyatro ve Orkestra sanatçıları ile önemli solistlerimiz seslendirme ve yorumlarıyla yer alacaklar...

İlginç sunumlar ile dolu bir dizi temalı konserler gerçekleştireceğiz ve bu özellikli konserlerimizde şunları yapacağız:

Sesin Macerası

Çoksesli Koro Sanatçılarının yer alacağı bu konserde, insan sesinin ilk şarkılardan büyük koro ve opera eserlerine giden gelişme serüveni ilginç örnek eserlerden yapılandırılmış bir repertuvar ile sergilenecek. Tarihin değişik aşamalarında sesin nasıl bir yolla mükemmelleştirildiği konusu örnekler eşliğinde dinleyicilere anlatılarak seslendirilecek.

Sanatçılar: Opera ve Koro Sanatçıları

Ön Bilgi:
- Konserde oturma düzeni vardır.
- 7 yaşın altındakiler, bu etkinliğe alınmamaktadır. 7 yaş ve üstü ise bilete tabidir.
- Öğrenci biletleri sınırlı sayıdadır ve ancak etkinliğe girişte öğrenci kimliği ibraz edilmesi ile geçerlidir. Aksi takdirde tam bilet uygulaması yapılacaktır.

Bilet Fiyatları:
TAM: 15,00 TL, ÖĞRENCİ: 10,00 TL

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 267
favori
like
share