Bir senedir sahnelere ara veren Shiva, Soner Akkaya (Bohemians) organizasyonuyla suskunluğunu 3 Mayıs Pazar akşamı Türk hardcore / punk sahnesinin en sevilen gruplarından LIFELOCK ve NEVER REACH HOME ile birlikte Kemancı'da bozuyor! ! !

Tarih : 3 Mayıs 2009
Saat : 19:00
Yer : Kemancı
Şehir : İstanbul Avrupa


Shiva grubunun temelleri 2002 yılında Ersin Çağlayan ve Evren Arasil'in çalışmalarıyla başladı. Ersin'in o sırada Joke for a While adi altında beraber çaldığı Mehmet Yaranona ve Murat Aksay'in da eklenmesiyle grubun son kadrosu oluşmuş oldu.
Türkçe sözlü ve özgün bir rock soundu oluşturmak için kolları sıvayan grup Ersin'in beste ve sözleriyle aranjmanlarını oluşturmaya başladı. Grup 2004 yılı sonunda Mehmet'in evinde kendi imkanlarıyla kaydettikleri ilk demolarını yayınladı. Bu demo kayıtta Sen Nasılsın, Saydam, Sahte, Affet, Son Defa ve Zaman adlı şarkılar bulunuyordu.

Şarkı oluşumları ve grup içindeki uyum ilerledikçe grubun soundu da belirli bir noktaya gelmeye başladı, punk rock / alternatif rock / emo tarzlarını kendi yorumlarıyla birleştiren Shiva, özgün bir sound yakalamayı basardı.

2006 yılında internet üzerinden yapılan Nokia SuperSound şarkı yarışmasına Pembe adlı şarkılarıyla katılan grup, halk oylaması sonucunda 742 şarkı arasından ilk 10'a kalmayı basardı ve Taksim Indigo'da düzenlenen final partisinde bir performans sergiledi.

Tarih: 3 Mayıs Pazar 2009 / 19:00
Yer: Kemancı
Adres: Sıraselviler Cad. 69/1
Taksim İstanbul
Tel: 0 212 293 61 00

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 295
favori
like
share