Müziklerine getirdikleri görsel boyut ve özellikle de kullandıkları canlı çizim tekniği ile ilgi çeken grup yine sevilen parçalarıyla IF Performance Hall'da!

Tarih : 30 Nisan 2009
Saat : 22:00
Yer : IF Performance Hall
Şehir : Ankara

1996 yılında Levent Akman (vurmalı çalgılar, ritm makinaları, oyuncaklar) , Murat Ertel (saz ve telli çalgılar, ses) ve Emre Onel (darbuka, sampler) tarafından Istanbul'da kuruldu.
Geleneksel Türk müzik aletlerinin kullanımını elektronik öğelerle birleştiren grup, değişik bir tını yaratarak Türk Halk Müziği'ne yepyeni bir soluk getirmiştir. Kayıdı alınan doğal seslerin, çalınan akustik ve elektrikli, geleneksel ve modern müzik aletlerinin çeşitli elektronik efektlerle zenginleştirilmesi Baba Zula müziği'nin temelini oluşturmaktadır. Müziği oluşturan tema, makam, usul ve ses gibi öğelerden biri veya birkaçının, kayıt ve prova yoluyla belirlenmesi ile doğaçlama yapmaya başlayan grup, bu yöntemi 'Saptanmış Doğaçlama' kavramı altında, görselliğe de özel bir önem vererek konser, film, tiyatro ve albümlerine taşımıştır. Canlı etkinliklerde çekirdek kadroya eklenen elemanlar tarafından hazırlanan video, dia ve film gibi unsurların kullanımına da ağırlık vermektedir.
İlk albüm ve konserlerinden itibaren müzisyen ve oyunculara konuk sanatçı olarak yer vermeyi benimseyen gruba Trakya'lı Selim Sesler (klarnet ustası) , Kanada'lı Brenna Mccrimmon (Rumeli türkücüsü) , Fahrettin Aykut (davulcu) , Tuncel Kurtiz (sinema ve tiyatro sanatçısı) , Ahmet Uğurlu (sinema ve tiyatro sanatçısı) , San Fransisco'lu Ralph Carney (saksofoncu) , Bill Macbeth (bas) , Alex Hacke (bas) ve diva Semiha Berksoy (Türkiye'nin ilk bayan opera sanatçısı, ressam) gibi ünlü sanatçılar da katılmıştır.

Adres:Tunus Caddesi No:14/A - Kavaklıdere / Ankara
Fiyat: 12,50 TL (1 yerli içki dahil)

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 319
favori
like
share