Amerika Doğa Tarihi Müzesi (American Museum of Natural History) tarafından üretilen Su Sergisi, Coca-Cola ve UNDP ortak projesiyle Türkiye'ye getiriliyor.

Tarih : 4 Mart - 14 Haziran 2009
Yer : İTÜ Maslak Kampüsü Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi
Şehir : İstanbul Avrupa

Dünya Su Forumu'nun resmi yan etkinliği olarak ilan edilen sergi, 'Her Damla Değer Katar' projesi çerçevesinde 4 Mart - 14 Haziran tarihleri arasında ITÜ Maslak Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi'nde ziyaret edilebilecek. Dünyanın en kapsamlı su sergisi olarak tanınan etkinlik, interaktif uygulamaları ve etkileyici kurguları ile 7'den 70'e herkesin suyun güzelliklerini ve mucizelerini keşfetmesine yardımcı olacak.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Coca-Cola şirketi tarafından yürütülen 'Her Damla Değer Katar' projesi çerçevesinde Türkiye'ye getirilen Su Sergisi, 4 Mart 2009 - 14 Haziran 2009 tarihleri arasında ITÜ Maslak Kampüsü Doğa Tarihi ve Bilim Müzesi'nde sergilenecek. Daha önce, 3 Kasım 2007- 26 Mayıs 2008 tarihleri arasında New York'ta American Museum of Natural History'de, ardından da Singapur'da sergilenen Su Sergisi bugüne kadar on binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yaparak büyük yankı uyandırdı.

5. Dünya Su Forumu'nun resmi yan etkinliği
Iki bin dört yüz metrekarelik bir alanda, on farklı bölümden oluşacak Su Sergisi, 16-22 Mart tarihleri arasında Istanbul'da düzenlenecek olan 5. Dünya Su Forumu'nun da resmi yan etkinliği olarak tanınıyor ve Kültür Bakanlığı'nın manevi himayesi altında gerçekleştiriliyor.

Amaç Suyun Korunması Için Farkındalık Yaratmak Dünyaya hayat veren en önemli kaynak olan suyun korunması için farkındalık yaratma amacı ile yola çıkan Su Sergisi'nde yer alan interaktif uygulamalar ve kurgular, 7'den 70'e herkesin suyun özelliklerini ve mucizelerini keşfetmesine yardımcı oluyor.

Adres: Maslak Kampüsü Maslak

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 349
favori
like
share