Bayan Foerster daha çok duygusal tarzda çalışır, etkileyici informal tarzdan etkilenmiştir, Bay Foerster ise daha fiziksel, güçlü, zorlayıcı ve “kurnazca” çalışır.

Tarih : 1 Nisan - 21 Mayıs 2009
Yer : Antik Cisterna Sergi Salonu
Şehir : İstanbul AvrupaBirlikte resim yapan ve sergileyen birbiriyle evli iki Alman. İlk bakışta resimleri tamamen farklı görünür, ama yine de ortak noktaları çoktur. İkisi de nonfiguratif, yoğun kompozisyon, mükemmellik ve yüzeyde uslandırma çalışır. İnce detaylar yerine kat kat uygulanan renklerdir asıl olan. Bayan Foerster daha çok duygusal tarzda çalışır, etkileyici informal tarzdan etkilenmiştir, Bay Foerster ise daha fiziksel, güçlü, zorlayıcı ve “kurnazca” çalışır.

Onlar tesadüfen İstanbul ‘da değiller, sarnıçta tesadüfen sergi yapmıyorlar. İkisi de, farklı kültürleri kendi kültürleriyle ve çağdaş sanatlarını başka zaman kültürleriyle buluşturma arayışında. Farklı ülkelerde yaşadılar, çalıştılar. Yemen, Cezayir, Batı Afrika, Güney Amerika, Fransa ve birlikte İtalya’da. Resimlerini Iseo’daki ortaçağ şatosunda, Roma’daki Classical Forums Romanium’da bir Rönesans yapısında bulunan modern bir galeride sergilediler. Şimdi Forum Tauri (Beyazıt Meydanı) ’de, eski bir Roma sarnıcı olan ANTİK CİSTERNA’da İstanbul’dalar.

IŞIK ve ŞEKİL, modern batı tarzın 1500 yıl öncesiyle buluşması. Serginin açılış kokteyli; 1 Nisan 2009 Çarşamba günü 17:00 - 20:00 arasında yapılacaktır. Sergi, Antik Cisterna Sergi Salonu’nda 1 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında görülebilir.

Yer: Antik Cisterna Sergi Salonu
Tarihler: 01.04.2009-21.05.2009
Telefon: 0212) 638 58 58
Adres: Antik Hotel–Antik Cisterna Sergi Salonu,Sekbanbaşı sok. NO:10 Beyazıt- İstanbul

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 250
favori
like
share