Çınar Eslek, geçen sene farkında olmadan yaşanan kişisel bir serüvene bir anlatı olmuş, “Farkında Değilim” adlı sergisi ardından, Paralel Diyar ile Pi Artworks` de. Paralel Diyar adlı sergi Pi Artworks Galeri 1 ve 2`de yer alacaktır.

Tarih : 5-30 Mayıs 2009
Saat : 10:30-19:30
Yer : Pi Artworks Galeri
Şehir : İstanbul AvrupaMimar Sinan Üniversitesi Resim Bölümü 1997 mezunu Çınar Eslek, halen Marmara Universitesinde yüksek lisansına devam etmektedir. Hasan Bülent Kahraman’ın küratörlüğünü yaptığı Resim Heykel Müzesi, 25. Günümüz Sanatçıları sergisi başarı ödülünün sahibi olan sanatçı Istanbul`da yaşamakta, 2008 senesinden bugüne Pi Artworks ile calışmaktadır.

Çağdaş Türk resminde kendi bedeninden yola çıkarak bir imge olarak gövdenin, bir mekan olarak fiziksel bedenin imkanlarını araştıran ve ikisini resmin yanı sıra fotoğraf ve video gibi hareketli imajlarla çakıştıran Çınar Eslek, ikinci solo sergisinde izleyicinin gözlerine olduğu kadar bedenine de güvenmesi/mesi gerektiği çağrısında bulunuyor.

Çınar Eslek, Paralel Diyar adlı sergisinde yine beden ve mekan ilişkisinden hareket ediyor. Ancak bu kez gözün iktidarından mümkün olduğu kadar kaçarak bedeni ve onun algısını serbestleştirmeyi deniyor. Beden gözlerimizden bağımsız ne kadar var olabilir? Bu can alıcı soru çerçevesinde üretilen resim, video ve fotoğraflarıyla Eslek, bizi görsel bir olasılıklar alemine davet ediyor. Paralel Diyar, bir duyu deneyim sahası olarak izleyici tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Istanbul Modern` e yürüme mesafesinde` ki Pi Artworks Tophane, ana sahil caddesi ile İstiklal caddesini birleştiren Boğazkesen Caddesi üzerinde yer almaktadır. Pazar günu hariç hergün 10:30 - 19:30 arasinda açıktır.

Yer: Pi Artworks Galeri
Tarihler: 05.05.2009-30.05.2009
Telefon: 212.293.71.03
Adres: Boğazkesen Cad. No:76 Tophane / Beyoğlu

Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 236
favori
like
share