Ansen, heykel, fotoğraf, sinema, müzik gibi farklı sanat dallarıyla etkileşim içerisinde oluşturduğu deneysel çalışmalarıyla yeniden x-ist`te izleyicisiyle buluşacak.

Tarih : 16 Nisan - 16 Mayıs 2009
Yer : Galeri X-İst
Şehir : İstanbul Avrupa


Sanatçı, kurduğu armonik, çok dilli yapının izlerini taşıyan, daha önceki işlerinde de olduğu gibi çeşitli gündelik malzemelere farklı işlevler kazandırdığı üç boyutluluk izlenimi veren yeni çalışmalarıyla çağdaş sanat içerisindeki özgün konumunu görünür kılıyor. <ğ>Bugüne kadar denemiş olduğu farklı yöntemlerin bıraktığı izleri takip eden Ansen, gerek form gerekse anlatım biçimi açısından geliştirdiği çözümlemelerden ödün vermeksizin `çok sesli` olabilen yapıtlarıyla, izleyici nezdinde gerçekleşecek görsel ve fikirsel açılımlara olanak tanıyor. Deneysel üretimini sürdürmeyi daha farklı yöntemler geliştirebilmek için bir motivasyon kaynağı olarak gördüğünü belirten sanatçı, 'İz' sergisinin oluşum eksenini nihai bir noktaya varmak ve orada durmak değil, önceki denemelerinin izinden giderek daha farklı oluşumların izine ulaşmak olarak betimliyor. Aşırı anlatımcılığa kaçmadan izleyicinin keşif yapabilmesine imkan tanıyan yapısıyla 'İz' sergisi, Ansen`in bundan sonraki izlerinin bir habercisi niteliğinde...

1978, Kayseri doğumlu Ansen, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü`nden mezun oldu. Berlin Belediye Sarayı, Siemens Sanat, Contemporary İstanbul, China Internatonal Gallery Exposition, artfair Sanat Fuarı kapsamında yapılan karma sergilerde yapıtlarıyla yer alan sanatçının 'x-ist-ence' (2004) , 'Direniş' (2005) ve 'Tehdit' (2008) adlı kişisel sergileri x-ist`te gerçekleşti.

Yer: Galeri X-İst
Tarihler: 16.04.2009-16.05.2009
Telefon: 212 291 77 84
Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No:46 D.2 Nişantaşı / İstanbul

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 232
favori
like
share