İstanbul Fotoğraf Merkezi içinde yer alan Fotoğraf Galerisi’nde,Güner Sarıoğlu’nun “Duruşlar / Bakışlar II” başlıklı fotoğraf sergisi gerçekleştirilecektir.

Tarih : 2-26 Nisan 2009
Yer : İstanbul Fotoğraf Merkezi
Şehir : İstanbul Avrupa


ÖZGEÇMİŞ
Güner Sarıoğlu, TRT kurumunda, televizyonun kuruluş yıllarından başlayarak on yıl, yönetici, yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. 1972–1982 yılları arasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulunda (İletişim Fakültesi) ve başkaca eğitim kurumlarında, film ve televizyon izlencesi yönetimi ve yapımı konularında dersler verdi. Belgesel filmler ve haber filmleri yaptı. 'Bakaçtan bakma' tutkusu ile her zaman fotoğrafla ilgilendi. Son yıllarda bir kez daha, yeniden ve yoğunlukla fotoğraf yapmaya yöneldi. 'Duruşlar/Bakışlar II” sergisi, Güner Sarıoğlu`nun ikinci kişisel fotoğraf sergisidir.

SERGİ HAKKINDA
DURUŞLAR/BAKIŞLAR II
BAKMAK, GÖRMEK, ALGILAMAK! ...
Fotoğraflar, bize uzak ülkelerin insan yaşamlarını kendi doğallıkları içinde vurgulayan yönlendirmesiz anlık saptamalardan oluşmaktadır. Bu görsel eylemde; yabancı bir bakış ve kısa bir göz atma dışında, tam da kendisi olan içtenlikli bir duruş ve bir bakış yakalama güdüsü ağır basmıştır. Fotoğraflardaki eğilimin temel, yalın çıkış noktası da yalnızca budur. Fotoğraflarımda; o ülkenin yaşantısına biraz olsun sızabilme isteğinin yanı sıra ve özellikle de görselleştirilen tanıklarla, ülkenin insanlarıyla kaynaşabilme çabasını göreceksiniz. Tüm bu görsel tanıkların durumunu, duruşunu, bakışını, duygularını ve tüm bu olguların anlık sunumlarını sizlere yansıtabilmeyi ve olabildiğince paylaşabilmeyi istedim. Benim amacım; bu içten, yoğun isteğimin ürünlerini saptamak ve kalıcı kılmaktır. Fotoğraflarımda; olağan, sıradan, ancak yaşananların tazeliğinde ve o gündelik yaşamlar içinde onlara, insan sıcaklığında bakmayı, anlamayı, algılamayı denedim...
Güner Sarıoğlu

Yer: İstanbul Fotoğraf Merkezi
Tarihler: 02.04.2009-26.04.2009
Telefon: (212) 2381160
Adres: Tarlabaşı Bulvarı No:272 Beyoğlu

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 367
favori
like
share