Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar” Sergisi Rahmi M. Koç Müzesi’nde Kapılarını Sanatseverlere Açtı

Tarih : 17 Aralık - 15 Haziran 2009
Yer : Rahmi Koç Sanayi Müzesi
Şehir : İstanbul Avrupa


Minyatür sanatının günümüzdeki tek aktif temsilcisi Henry Kupjack’ın minik ama her detayı kusursuz ‘Minyatür Odalar’ında heyecanlı yolcuğa çıkmaya hazır mısınız? Büyük bir yeteneğin küçük düşündüğünde neler yapabildiğine tanıklık etmeniz için 20 adet ‘minyatür oda’ ZEN Diamond ana sponsorluğunda ve THY’nin desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi’nde sergilenmek üzere kapılarını sanatseverlere açtı.

Her zaman daha iyisini yapma hedefi ile hareket eden Rahmi M. Koç Müzesi yeni bir sergi projesini hayata geçiriyor. Amerikalı Sanatçı Henry Kupjack’in, eşi benzerine zor rastlanan gerçeklikteki kusursuz ve büyüleyici ‘Minyatür Odaları’ İstanbul’a geliyor. Her bir detayı titizlikle ve aslına uygun bir şekilde ele alınan ‘Minyatür Odalar’, dünya tarihinde iz bırakmış dönemlerin yaşam tarzını, mimari özelliklerini ve en önemlisi ruhunu yansıtıyor.

Sanatının günümüzdeki tek temsilcisi olan Henry Kupjack’ın yoğun emek isteyen çalışmaları sonucu ortaya çıkan bu eserler; Florida Naples Sanat Müzesi, Winterthur Müzesi, Chicago Sanat Enstitüsü, Boston Kütüphanesi ve Illinois Devlet Müzesi gibi dünyanın belli başlı müze ve galerilerde sanatseverlerin beğenisine sunulmaktadır.

Dünyanın en değerli taşı olan pırlantayı özenle işleyerek kullanıcısına ayrıcalık yaşatan ZEN Diamond ana sponsorluğunda ve Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı THY’nin desteği ile Türkiye’ye getirilen “Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar” Sergisi, bugün itibariyle kapılarını sanatseverlere açtı. 15 Haziran 2009 tarihine kadar açık kalacak sergi Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyaretçileri ile buluşacak.

“Amacım odaları öylesine gerçek yapmak ki bakıldığında odanın içindeymiş gibi hissettirebilmek” diyen Henry Kupjack’ın meraklılarını minik ama kusursuz bir yolculuğa çıkaracağı “Hayallere Sığmayan Minyatür Odalar” Sergisi, doğanın en hassas ellerinden çıkan ince işçiliğin ve tasarımın keşfedilmesi için Rahmi M. Koç Müzesi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

Tarih: 17 Aralık 2008 - 15 Haziran 2009
Yer: Rahmi Koç Sanayi Müzesi
Adres: Hasköy Cad. No: 27
Hasköy
34445 İstanbul
Tel: 0 212 369 66 00

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 287
favori
like
share