Ansen’in x-ist’te gerçekleşek 4. kişisel sergisi: “İZ”

Tarih : 16 Nisan - 16 Mayıs 2009
Yer : X-İst
Şehir : İstanbul Avrupa


x-ist, “x-ist-ence” (2004) , “Direniş” (2005) ve “Tehdit” (2008) adlı solo sergilerinin ardından 16 Nisan-16 Mayıs tarihleri arasında Ansen’in “İz” adlı 4. kişisel sergisine ev sahipliği yapacak.

İlk sergisinden bu yana resim sanatının bilindik sınırlarının dışında geliştirdiği üretim süreciyle resme şekilcilikten uzak yeni ve farklı bir tanım getirmiş olan Ansen, heykel, fotoğraf, sinema, müzik gibi farklı sanat dallarıyla etkileşim içerisinde oluşturduğu deneysel çalışmalarıyla yeniden x-ist’te izleyicisiyle buluşacak.

Sanatçı, kurduğu armonik, çok dilli yapının izlerini taşıyan, daha önceki işlerinde de olduğu gibi çeşitli gündelik malzemelere farklı işlevler kazandırdığı üç boyutluluk izlenimi veren yeni çalışmalarıyla çağdaş sanat içerisindeki özgün konumunu görünür kılıyor.

Bugüne kadar denemiş olduğu farklı yöntemlerin bıraktığı izleri takip eden Ansen, gerek form gerekse anlatım biçimi açısından geliştirdiği çözümlemelerden ödün vermeksizin ‘çok sesli’ olabilen yapıtlarıyla, izleyici nezdinde gerçekleşecek görsel ve fikirsel açılımlara olanak tanıyor.

Deneysel üretimini sürdürmeyi daha farklı yöntemler geliştirebilmek için bir motivasyon kaynağı olarak gördüğünü belirten sanatçı, “İz” sergisinin oluşum eksenini nihai bir noktaya varmak ve orada durmak değil, önceki denemelerinin izinden giderek daha farklı oluşumların izine ulaşmak olarak betimliyor.

Aşırı anlatımcılığa kaçmadan izleyicinin keşif yapabilmesine imkan tanıyan yapısıyla “İz” sergisi, Ansen’in bundan sonraki izlerinin bir habercisi niteliğinde…

Ansen:

1978, Kayseri doğumlu Ansen, 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Berlin Belediye Sarayı, Siemens Sanat, Contemporary İstanbul, China Internatonal Gallery Exposition, artfair Sanat Fuarı kapsamında yapılan karma sergilerde yapıtlarıyla yer alan sanatçının “x-ist-ence” (2004) , “Direniş” (2005) ve “Tehdit” (2008) adlı kişisel sergileri x-ist’te gerçekleşti.

Tarih: 16 Nisan-16 Mayıs 2009
Yer: X-İst
Adres: Abdi İpekçi Cad. Kaşıkçıoğlu Apt. No.46 D.2
34365
Nişantaşı İstanbul
Tel: 0 212 291 77 84

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 1
İzlenmeler: 263
favori
like
share