Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye, 16 Nisan- 9 Mayıs 2009 tarihleri arasında Türk Çağdaş Resim Sanatında 68 kuşağının önemli sanatçılarından biri olarak bilinen Hayati Misman’nın resim-heykel-gravür sergisine ev sahipliği yapıyor.

Tarih : 16 Nisan - 9 Mayıs 2009
Yer : Galeri Işık Teşvikiye
Şehir : İstanbul Avrupa

Bir sanatçı için çok güzel bir duygudur, 40 yıl sanat yapmak ve daha uzun yıllar da sanat yapma arzusunda olmak...

Kırk yıllık birikiminin içinden gelen ve yalnız genişlemesine değil, dikeylemesine çıkışları da içinde barındıran çalışmalarını sergileyecek olan Misman daha çok gravürleriyle isim yapmış, 1. Uluslar arası Baskıresim Bienali’nde Galeri Işık Teşvkiye özel ödülü de dahil olmak üzere çok sayıda ödül almış bir sanatçı. Bu kez gravürlerinin yanı sıra büyük boy yağlıboya tabloları, soyutlanmış portreleri, bronz heykelleri, kendine özgü bir şekilde ortaya koyduğu gravüre benzer bir teknikle hazırlayıp dekupe ettiği ve kolajlayıp düzenlediği metal kaplanmış yapıtlarıyla İstanbullu sanatseverlerin karşısında.Yıllarca önce benimseyip kendine mal ettiği devinen, danseden kadın figürleri bu kez soyut mekanlarda geometrik formlar, kuş ve diğer hayvan motifleriyle, fantastik bir atmosfer yaratıyor.

Misman, halen Ankara Bilkent Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapıyor. Yurt içi ve dışında çok sayıda Bienal ve Karma sergiye katılmış olan sanatçının yüzün üzerinde bireysel sergisi var. Yurt içi ve dışında önemli koleksiyon ve sanat müzelerinde resimleri bulunan Misman, yirminin üzerinde başarı ödülü kazanmıştır.

Sanatçının sergisi, 123 yıllık köklü geçmişi ile Türkiye’nin ilk eğitim vakıflarından biri olan Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de 9 Mayıs 2009 tarihine kadar sürecektir.

Tarih: 16 Nisan- 9 Mayıs 2009
Yer: Galeri Işık Teşvikiye
Adres: Teşvikiye Cad. No:152
Nişantaşı İstanbul
Tel: 0 212 233 12 03

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 550
favori
like
share