2009 Eylül’ünde, Üsküp’te, ondördüncüsü düzenlenecek “Avrupalı ve Akdenizli Genç Sanatçılar Bienali’nde Türkiye’yi temsil edecek sanatçılar ilk kez Kasa Galeri’de “Geleceğe Esintiler” sergisinde bir araya geliyor.

Tarih : 25 Mart - 2 Mayıs 2009
Yer : Sabancı Üniversitesi İletişim Merkezi Kasa Galeri
Şehir : İstanbul Avrupa


Merve Ertufan, Nihal Martlı, Melisa Önel, Sümer Sayın ve Damla Tamer’in çalışmalarının yer alacağı sergi, 25 Mart – 2 Mayıs 2009 tarihleri arasında gezilebilecek. 2009 Eylül’ünde Üsküp’te ondördüncüsü düzenlenecek “Avrupalı ve Akdenizli Genç Sanatçılar Bienali’ne katılmak üzere, uluslararası Bienal Komitesi üyesi olan Sabancı Üniversitesi’nin oluşturduğu bir komisyon tarafından seçilen sanatçıların eserleri Kasa Galeri’de izleyiciyle buluşacak. ‘Geleceğe Esintiler’ isimli sergi serisine ve bienale Merve Ertufan video; Nihal Martlı resim; Melisa Önel fotoğraf; Sümer Sayın çizim ve Damla Tamer çizim/enstalasyon eserleriyle katılıyorlar. İlk kez geniş bir izleyici kitlesine sunulacak eserlerden oluşan sergi 25 Mart – 2 Mayıs 2009 arasında Sabancı Üniversitesi Kasa Galeri’de görülebilir.

1985 İstanbul doğumlu Merve Ertufan, 2007 yılında Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı’ndan mezun oldu. Halen İsveç, Konstfack’da ‘Art in the Public Realm’ alanında yüksek lisans çalışmasını sürdürüyor. En son, Nisan 2008’de UAMO Festivali’ne ve Münih’te “Cheap Like Wow! ” isimli sergiye katıldı.

1982 Kars doğumlu Nihal Martlı, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ardından Aix-en-Provence Yüksek Sanat Okulu’nda ve DNSEP’de eğitimini sürdürdü. 2008’de İstanbul’da C.A.M galeride bir kişisel sergi açtı. Türkiye’de ve yurtdışında birçok karma sergide yer aldı.

1980 İzmir doğumlu Melisa Önel, Tufts Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 2008 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi, Sinema ve Televizyon Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. 2008-09 arasında Greenhouse Belgesel Film Proje Geliştirme Atölyesi’ne yapımcı olarak katıldı. Geçen yıl Pekin’de Cige Sanat fuarında ve Viyana’da “Photonic Moments” sergilerinde yer aldı.

1985 İstanbul doğumlu Sümer Sayın 2007’de Marmara Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine 2008 yılında Oslo Ulusal Sanat Akademisi’nde başladı. Aynı yıl çalışmalarıyla, Atina Video Art Festivali’ne, Galata Perform Performans Günleri’ne ve Open Academy Oslo’ya katıldı.

1986 İstanbul doğumlu Damla Tamer 2007’de Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Programı’ndan mezun oldu. Mart 2008’den bu yana çalışmalarına Borusan ArtCenter açık atölye programı sanatçısı olarak devam ediyor. Şubat 2009’da İstanbul C.A.M galeride Usulsüz Kullanım sergisine katıldı.

Yer:Sabancı Üniversitesi İletişim Merkezi Kasa Galeri
Adres: Bankalar Cad. No:2 Karaköy - İstanbul
Tel: 0212 292 49 39

Tarih: 25 Mart – 2 Mayıs 2009

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 282
favori
like
share