Pi Artwork, ana galeri mekanında Volkan Aslan’a yer veriyor.

Tarih : 31 Mart - 28 Nisan 2009
Yer : Pi Artworks
Şehir : İstanbul Avrupa


“Biz Sadece Yalan Söylüyoruz…”
by Volkan ASLAN
metinler: Seza Güneş

4 farklı hayat, zaman, durum, ilişkiler ve bir masa.
Sıradan bir gün, sıradan bir nesne ve bayağı bir fikir.

- Alo! 65 35 43 lütfen.
- İyi akşamlar. Bebek Belediye Park Gazinosu.
- Gülperi Hanım’la görüşmek istiyorum. Bu akşamki misafirlerinizden biridir kendisi.

Bebek Belediye Park Gazinosunda ılık bir Haziran gecesi… Hafif esintili bahçe… Gülperi’nin gülbahçesinden koparlıp masaya yatırılmış gibi duruyor şimdi dört sandalyedeki her kütle. Boşlukta yer kaplayan bir kitle gibi yer değiştiriyordu zaman, bir masa etrafında geçen bir saatten, geriye kalan başka bir zamanda.

Gülperi’nin karşısında oturan kocası ve kayınvalidesi, Gülperi’nin tercih ettiği bir yaşamın yansımalarıydı. Gülperi seçti onları. Kocam, Bünyamin olacaksa; Bünyamin annesi Saliha Hanım da kayınvalidem oluversin ne çıkar? Gülperi’nin yanında yenge oturuyordu. Gelinin mi, damadın mı yengesi? Kimbilir? Gülperi çok yakından tanımıyordu iki tarafı da… Yengeyi iyi tanıyordu. O, derya deniz şen dulu…

Gülperi ve Bünyamin evlendiğinde bu damat çocuktu. Bünyamin onu bir hafta sonu ava bile götürmüştü beraberinde. Damat ve Bünyamin’in köpeği iyi dosttu. Köpek öldü, av merakı öldü, hatıralarda kalanlar öldü. Fotoğraflar siliniyor.


(Devam edecek)

Pi Artworks sanatçılarından Volkan Aslan 2007 yılında PiArtworks’ de Endişe sergisini açmıştır. 2007’de BM Suma Contemporary Art Center’da “Unfinished”, 2007 yılında New York’ta Apexart -“The Most Curatorial Biennial of the Universe” bienali, 2008 yılında küratörlüğünü Derya Yücel’in yaptığı Milano - Triennale Bovisa’da gerçekleşen “Save As”, 2008 yılında Köln’de “On Produceability”,2008 yılında Atelier Frankfurt Concern Projesi’ne katılmıştır. Marcus Graf ve Nancy Atakan ile birlikte 2008 Şubat ayında İMÇ 5.blokta kurmuş oldukları “5533” adlı bağımsız sanat mekanını yönetmektedir.

Sanatçının dört4four sergisi Pi Artworks Galeri 1’de 28 Nisan 2009 tarihine kadar, Pazar hariç her gün 10.30-19.30 saatleri arasında veya randevu ile gezilebilir.

Tarih: 31 Mart - 28 Nisan 2009
Yer: Pi Artworks
Adres: Muallim Naci Cd. No:63 K:2-6
Ortaköy İstanbul
Tel: (212) 236 68 53

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 268
favori
like
share