slm arkadaşlar..bildiğim kadarıyla burada site adı wermek yasak..ama bir kereye mahsus izin çıktı. :)
yaklaşık bir yıl önce bir gazetede tesadüfen okuduğum bir yazı ile başladı herşey..bir öğretmenin yazdığı,yalwardığı değil sadece we sadece ''olan''ı anlatan bir şiirdi bu..görew yaptığı (daha doğrusu yapmaya çalıştığı )okul we orada okuyan çocuklar için bir yardımdı isteği...çok küçük bir yardım..sadece KİTAP! okuduğumda gecenin ikisiydi..we werilen tlf.a msj yolladım çekinerek..hemen cewap geldi..''biz uyumuyoruz bu saatte de çalışıyoruz çekinmeyin'' diye..we mail adresimi aldıktan sonra bana ertesi gün,yapılması gerekenler,ihtiyaçlar,son durum hakkında mail yolladılar..ewde ne kadar ansiklopedi warsa yolladım önce..sonra ayda bir az da olsa para yolladım.(o kadar az ki bunu burada söylemeye utanırım.)
we maiiler gelmeye dewam etti...öylesine bir değişim yaşanıyordu ki oralarda...kendi katkımın lafı bile edilemeyecek miktarda olduğunu bilmeme rağmen gurur duydum..
siz de bu gururu yaşamak we hissetmek isteyerek yardım edersiniz diye düşündüm... :2: bu yüzden yazıyorum bu yazıyı...oralarda bir yerlerde okumak için can atan çocuklar we öğretmek için yırtınan öğretmenler war...
Bir küçük katkı da sizlerden gelsin ltf.
önce wereceğim adresi iyice inceleyin,kararınızı sonra werin ltf..şimdiden tşk.ler..
[URL]www.yigityolu.com

Etiketler:
Beğeniler: 2
Favoriler: 0
İzlenmeler: 544
favori
like
share
eflatun Tarih: 07.05.2005 11:36
Bu tur bir konu açtıgın için.teşekkürler.Zaten biz TURKlerin diger milletlerden genel olarak farkı da yardımlaşmadır.Hadis-i Şerif'te "komşusu açken tok yatan bizden degildir" örneginde oldugu gibi.yardımlaşmak ta bana göre vicdandan gelir vede vicdan ise din bagımlılıgından kaynaklanmakta.evet siteyi inceledim ama maalesef bu tur bir konuya verilen ilgi ve alaka gercekten üzücü. :6:
NiSaN Tarih: 01.05.2005 21:15
gerçekten ilgi çok az olmuş. Bende siteye girdim. İlgi ne kadar az olursa olsun bu tür şeyleri paylaşmaktan vazgeçmemek gerek. Teşekkürler...
MarvellouS Tarih: 01.05.2005 20:23
Şaşırdım kimse ilgilenmemiş konunla, ben biraz baktım verdiğin adrese,tebrik ediyorum seni ..