TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. olarak 17 - 20 Aralık 2009 tarihleri arasında Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde Gıda Güvenliği Derneği’ nin katkılarıyla düzenleyeceğimiz İSTANBUL GIDA-TEK 2009; Gıda Teknolojileri ve Gıda Güvenliği Fuarı sektöre kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Tarih : 17-20 Aralık 2009
Yer : Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi
Şehir : İstanbul


Türkiye’nin sahip olduğu güçlü tarım potansiyeli ve buna bağlı olarak son yıllarda büyük gelişim gösteren gıda ve içecek sanayi, Gıda Teknolojileri Sektörünü’nde Türkiye pazarının önemini ortaya çıkarmaktadır. Bu haliyle Türk Gıda Teknolojileri Sanayi, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Balkanlar ve Orta Asya’nın en önemli ve en modern sanayi durumundadır.

Türkiye, 1990 yılından itibaren uluslararası pazarlara da entegrasyonunu tamamlamasıyla birlikte Gıda Teknolojileri Sanayi’nde yapmış olduğu ihracatı 125 ülkeye çıkarmayı başarmıştır. Son dört yılda ise ihracat rakamları üçe katlanarak bu büyümenin göstergesi olmuştur.

Son yıllarda üretim aşamasından, tüketiciye ulaşana kadar her basamakta ‘Gıda Güvenliği ve Hijyen’ kavramı öne çıkmakta, gıda ve içecek sanayinin ürünlerini yurtiçi ve yurtdışı pazarlara sunmakta belirleyici faktör olmaktadır.

Gıda ve İçecek sektörüne teknoloji ve hizmet sunan firmaların yer alacağı bu büyük buluşmada 2009 yılı hedefleri içerisinde 30’un üzerinde ülkeden katılımcı beklenmektedir. 2008’ de 29 ülkeden 374 firma ve firma temsilcisi’nin katıldığı fuarı 33 ülkeden 7518 profesyonel ziyaret etmiştir. (% 74,7 gıda ve içecek imalat sanayi) İstanbul Gıda-Tek Fuarı’nı 2009 yılında yurtdışı ve yurtiçinden gelecek 15 bin civarında profesyonelin ziyaret etmesi beklenmektedir.

İstanbul Gıda-Tek Fuarı Türk Gıda ve İçecek Teknolojileri sektörünün hedef aldığı önemli pazarlar olan; Türkiye Coğrafyasının Bütününe; Bursa, Konya, Adana, İzmir, Ankara, Samsun Gaziantep, Kayseri ve Diyarbakır’ da bulunan Yurtiçi Bölge Ofislerimiz aracılığıyla, Ekonomik, Ticari, Sosyal ve Kültürel Bağlarım Olan Bölgelere; (Komşu Ülkeler, Balkanlar, Karadeniz Ülkeleri ve Kafkasya) Bulgaristan-Sofya, Suriye-Halep, İran-Tahran, Rusya-Moskova,ve Gürcistan-Tiflis de bulunanYurtdışı Ofislerimiz aracılığıyla, Yurtdışı Temsilciliklerimiz aracılığıyla’ da Ekonomik Faaliyetlerimizin Yoğunlaştığı Bölgeler (Avrupa, Batı ve Orta Asya, Orta Doğu, Kuzey Afrika) ve Yeni Pazar İmkanları Sunacak ve Coğrafik Bölgelere (ABD, Güney Afrika, Doğu Asya, Pasifik Ülkeleri) ulaşmada en önemli tanıtım ve pazarlama aracı olacaktır.

İstanbul Gıda-Tek Fuarı ile aynı anda Avrasya Tarım 2009, 4.Tarım, Hayvancılık, Tohumculuk, Fidancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı’ da düzenlenecek olup sektörde ciddi bir sinerji yaratılacaktır.

Bu önemli organizasyonda ürün ve hizmetlerinizi sergilemek amacıyla fuara katılma kararı alınması durumunda gerekli hizmet desteğini sunmaktan mutluluk duyacağımızı belirtiriz.

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 298
favori
like
share