İngiliz yazar Mark Ravenhill’in 18 kısa oyundan oluşan büyük epik tiyatro oyunu “Vur Yağmala Yeniden” Bilsar sponsorluğunda Dot tarafından projelendirilerek Dotbilsarda projesi başlığıyla 2008 / 2009 tiyatro sezonunda Bilsar Binası’nda İstanbul seyircisi ile buluşuyor…

Tarih : 2008 - 2009
Yer : Bilsar Binası
Şehir : İstanbul Avrupa


Toplam 8 ay sürecek Dotbilsarda projesi kapsamında, Ekim, Kasım, Aralık 2008 ve Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs 2009’da her ay yeni 2-3 oyun premier yapacak. Haziran 2009’da 17 kısa oyun toplu olarak sahnelenecek.
Projenin radyo oyunu olarak yazılmış 1 kısa oyunu NTV Radyo işbirliği hazırlanacak ve NTV Radyo’da yayınlanacak.
Ve 1 yıl için tasarlanmış bu proje sona erecek.

Proje kapsamındaki 18 oyun, projenin konsept ve yönetimini yapan, Dot sanat yönetmeni Murat Daltaban tarafından 8 gösteri oluşturacak şekilde eşleştirildi. Oyunlar Yeşim Bakırküre tarafından proje mekanı olarak yeniden düzenlenen Bilsar Binası’nda, Perşembe, Cuma ve Cumartesi akşamları ve Pazar sabahları oynayacak.

Oyunlar Hakkında…
Vur / Yağmala / Yeniden (Shoot / Get Treasure / Repeat)
İngiliz oyun yazarı Mark Ravenhill’in 2007 yılında yazdığı epik kısa oyunlar zinciridir. Oyunlarda savaş, barış, otorite, özgürlük, demokrasi, suç, ceza, hastalık kavramlarını kullanarak bugünün kaosunu anlatır. Projenin tamamı savaşı her açıdan ele alır ve savaşın bireyin üzerindeki etkisini anlatır ve barış için savaş artık kaçınılmazdır….

Oyunlar Mark Ravenhill tarafından “2007 Edinburgh Festivali” kapsamında
“Ravenhill for Breakfast'” projesi için yazıldı ve her gün bir oyun, oyuncular tarafından okundu. Nisan 2008'de Londra'da farklı tiyatrolar (Paines Plough, The National Theatre, Out of Joint, The Gate Theatre, Royal Court) tarafından paylaşılarak üç hafta boyunca tüm oyunlar sahnelendi.

Bilet satış noktaları, kombin biletler, özel gösterimler, Dot ve oyunlar ile ilgili detaylı bilgiler için internet sitesi [url]www.go-dot.org[/url] ve [url]www.dotbilsarda.org[/url]
Dot, İstiklal Caddesi Mısır Apartmanı 4. kat Beyoğlu-İstanbul
T: O212 251 4545 F: 0212 251 4555 [email]info@go-dot.org[/email]

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 247
favori
like
share