İş Sanat, hiç büyümeyen, asla da büyümeyecek çocuk Peter Pan ve onunla birlikte maceraya atılan çocukların öyküsünü sezon boyunca küçük izleyicilerle buluşturuyor.

Tarih : 26 Nisan - 24 Mayıs 2009
Saat : 15:00
Yer : İş Sanat Kültür Merkezi
Şehir : İstanbul Avrupa


Haşarı ve isyankâr Peter Pan ile arkadaşları, izleyicileri her Pazar günü “Düşler Ülkesi”ne doğru heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor…
Oyunu J.M. Barrie’nin “Peter Pan ya da Büyümeyen Çocuk” adlı eserinden uyarlayan Zeynep Avcı. Oyunun yönetmenliğini Işıl Kasapoğlu üstleniyor. Müzik, düzenleme ve sözler Yaprak Sandalcı’ya kayıt ve düzenlemeler Özkan Turgay’a, kukla ve kostüm tasarımı Karina Cherés’e, dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’e ve koreografi Maral Ceranoğlu’na ait. Oyuncular Ahmet Kaynak, Ani Haddeler Pekman, Asil Büyüközçelik, Banu Çiçek, Berkay Ateş, Berker Enhoş, Bülent Çolak, Burcu Doğan, Burcu Tekin, Elif Akşar, Evrim Şahintürk, Gökçe Sezer, Güliz Gençoğlu, İrem Erkaya, Mavisu Kasapoğlu, Nadir Sarıbacak, Nilüfer Alptekin, Öyküm Elif Erdoğan, Özlem Durmaz, Sarp Aydınoğlu, Sibel Altan, Serkan Keskin, Tansu Biçer ve Ümit İlban’dan oluşuyor.

BÜYÜMEYEN ÇOCUK, ÖLMEYEN KARAKTER PETER PAN, ONUN MACERALARI VE MACERACI DOSTLARI
Peter Pan’ın yaratıcısı İskoçyalı yazar James M. Barrie, Peter Pan ya da Büyümeyen Çocuk adında bir oyun yazdığında, kahramanının milyonlarca kişiyi etkileyecek biri olarak ünleneceğini bilmiyordu. 1904’te sahnelenmeye başlayan oyunu yazarı, 1911 yılında Peter Pan ve Wendy adıyla romanlaştırdı; böylece Peter Pan’in dünya çapındaki serüveni başladı; çünkü roman o günden bu yana, kısaca Peter Pan olarak dünya üzerindeki dillerin hemen hemen tamamına çevrildi. Barrie’nin tanıdığı bir çocuk karakterinden hareketle, yani gerçek yaşamdan esinlenerek yarattığı Peter Pan, bir yandan çocukluğun saflığına, masumiyetine, yaramazlığına, neşesine sahiptir, öte yandan da büyük bir insan gibi kararlarına sahip çıkar, gururu vardır, intikamcı ve savaşçıdır. Bütün bunların üstüne bir de uçabilme yeteneği eklendiğinde çocuklar kadar büyüklerin de düşlerini süsleyen biri olup çıkar.

İngiltere’nin sıradan bir ailesi olan Darling’lerin üç çocuğu, Wendy, John ve Michael da bir gece Peter Pan’ın peşine takılırlar ve gökyüzünde süzülerek Düşler Ülkesi’ne giderler. Burada kayıp çocuklarla tanışır, kızılderililerle, denizkızlarıyla karşılaşır, korsanların kötü ruhlu lideri Kaptan Hook’la savaşırlar. Bir sürü nefes kesen macera yaşadıktan sonra bir gece yine havalanır, evlerinin penceresinden süzülerek içeri girerler. Ama bu kez yalnız olmayacaklardır.

Her yaşta, her sınıftan, herkes bir fırsat bulsa da Peter Pan olsa, ne iyi olurdu diye, aklından geçirebilir. Galiba haklıdır da. Çünkü büyümek o kadar da güzel değil...

Salon: İş Sanat Kültür Merkezi
Tarihler: 26.04.2009-24.05.2009-15:00
26 Nisan, 24 Mayıs Pazar Saat 15:00
Telefon: 212 316 10 83
Adres: İş Sanat Kültür Merkezi, İş Kuleleri, Levent
İlçe: Levent
Ücret: TAM: 17,00 TL, ÖĞRENCİ: 12,00 TL

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 385
favori
like
share