Bilsar Binası, tasarımcı Yeşim Bakırküre / Ypsilon Tasarım tarafından proje mekanı olarak düzenlenmektedir. Dotbilsarda, Dot’un ilk mobil projesidir.

Tarih : 2-30 Nisan 2009
Saat : 19:00
Yer : Bilsar Binası
Şehir : İstanbul AvrupaKAYIP CENNET
Oyuncular: CEMİL BÜYÜKDÖĞERLİ, HAKAN MERİÇLİLER, EZGİ MOLA, GONCA VUSLATERİ.
Birkaç gecedir alt katta oturan komşusunun çığlıklarından uykusu kaçan hostes, çığlıkları sona erdirmesi için komşusunu uyarmaya karar verir...
DÜN MEYDANA GELEN BİR OLAYDA…
Oyuncular: AYÇE ABANA, ŞEBNEM BOZOKLU, CEMİL BÜYÜKDÖĞERLİ, MELİKE GÜNER, HAKAN MERİÇLİLER, MERT ÖNER, TUĞRUL TÜLEK, GONCA VUSLATERİ.
Tiyatroda bir gün önceki gösteride, oyunculardan biri saldırıya uğramıştır. Diğer oyuncular arkadaşlarını yaralayan bu kişinin cezalandırılması için bir görgü tanığı aramaktadır...
DOTBİLSARDA
VUR / YAĞMALA / YENİDEN
Vur / Yağmala / Yeniden, İngiliz tiyatro yazarı Mark Ravenhill’in 2007 yılında yazdığı 16 kısa oyun, 1 radyo oyunu ve 1 epilogdan (son oyun) oluşan epik bir oyundur.
Oyunlar savaş, barış, otorite, özgürlük, demokrasi, suç, ceza, hastalık kavramlarını kullanarak bugünün kaosunu anlatır. Projenin tamamı savaşı her açıdan ele alır, savaşın birey üzerindeki etkisini gösterir ve barış için savaş artık kaçınılmazdır…
Vur / Yağmala / Yeniden, Bilsar sponsorluğunda Dot tarafından projelendirilerek Dotbilsarda projesi başlığıyla Ekim 2008’de Bilsar Binası’nda sahnelenmeye başlayacaktır. Radyo Oyunu NTV Radyo işbirliği ile hazırlanacak ve NTV Radyo`da yayınlanacaktır.
Bilsar Binası, tasarımcı Yeşim Bakırküre / Ypsilon Tasarım tarafından proje mekanı olarak düzenlenmektedir. Dotbilsarda, Dot’un ilk mobil projesidir.
VUR / YAĞMALA / YENİDEN
Tüm projede yer alacak oyuncular: Ayçe Abana, Saadet Işıl Aksoy, Serkan Altunorak, Enis Arıkan, Öykü Başar, Beste Bereket, İpek Bilgin, Şebnem Bozoklu, Cemil Büyükdöğerli, Çağ Çalışkur, Murat Daltaban, Ece Dizdar, Engin Altan Düzyatan, Gizem Erdem, Tülay Günal, Melike Güner, Veda Yurtsever İpek, Rıza Kocaoğlu, Alper Kul, Mürüvvet Kurt, Mark Levitas, Hakan Meriçliler, Ezgi Mola, Mert Öner, Cem Özeren, Özgür Özgülgün, Melina Özprodomos, Uğur Polat, İbrahim Selim, Pınar Töre, Mine Tugay, Tuğrul Tülek, Selen Uçer, Gonca Vuslateri.
Proje Asistanları: Mert Öner, Pınar Töre, Mürüvvet Kurt, Tevfik Şahin, Aylin El

Vur / Yağmala / Yeniden
Yazan: Mark Ravenhill
Yöneten: Murat Daltaban
Çeviren: Özlem Karadağ
Dekor Tasarımı: Yeşim Bakırküre
Işık Tasarımı: Kemal Yiğitcan
Grafik Tasarım: Emre Çıkınoğlu
17 Kısa Oyun ve 1 Radyo Oyunu (NTV Radyo)

Salon: Bilsar Binası
Tarihler: 02.04.2009-30.04.2009-19:00
2, 3, 4, 5, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 18, 19, 23, 24, 25, 26, 30 Nisan 2009
Telefon: 0212 251 45 45
Adres: Meşrutiyet Cad. No:90 Tünel Beyoğlu İstanbul
İlçe: Beyoğlu
Ücret: 28,50 YTL

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 244
favori
like
share