OLMUŞ Bİ’KERE”, tam anlamıyla mizahı ciddiye alan, kahkaha garantili bir güldürü.

Tarih : 5 Nisan - 24 Mayıs 2009
Saat : 15:00
Yer : Atilla İlhan Kültür Merkezi
Şehir : İstanbul Avrupa


Yaşam koşturmacası içinde yüzümüzdeki gülümsemeyi eksik etmeden durabilmektir mizah. Bazen en hüzünlü anlarımızda bile o güçlü sesini hiç çekinmeden yükseltir ve içimizdeki kahkahalara hayat verir.
Tiyatro Birileri’nden Barbaros Uzunöner, yaşam denen tiyatrodan damla damla süzdüğü kahkahalarını sahne denen dünyaya taşıyor. Tek kişilik gösterisinin adı, “OLMUŞ Bİ’KERE”… Yani yaşayıp üzerinde pek de durmadığımız, sürekli içinde olup da hiç farkında olmadığımız ne kadar gülünesi halimiz varsa, hepsini bize gösteriyor bu oyun. “Üzülmeyin,” diyor, “olmuş bi’kere”…

2007’nin Mart ayında yayımlanan ve 4 kez 10.000 adet basılan “Türk müsün Canım? ” adlı kitabıyla başta Ali Poyrazoğlu, Refik Erduran ve Metin Üstündağ olmak üzere, mizah alanında birçok usta yazardan büyük övgü alan Barbaros Uzunöner, kitabını ithaf ettiği tiyatro hocası Yıldız Kenter’in bu oyunun hazırlanmasında büyük katkısı olduğunu söyleyerek ekliyor:
“Yıldız Hocam, kitabımı okuduktan sonra, neden stand-up yapmadığımı sordu. Bunun üzerine, bunu en iyi şekilde nasıl yapabilirim diye düşündüm. Tiyatro bilgimi ve tiyatro aşkımı borçlu olduğum Akademi Kenter’deki bu ustaların yüreklendirmesiyle bu oyunu hazırladım. Ne zamanki oyun afişimi Kenter Tiyatrosu’ndaki panoda gördüm; o an nitelikli bir iş yapmış olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşadım. Yıldız Hocam, her zaman her konuda hep yanımda; ne kadar teşekkür etsem azdır.”

“OLMUŞ Bİ’KERE”, insanımızın yaparken değil de, izlerken farkedeceği komikliklerle dolu. Özenli bir dille hazırlanan bu tek kişilik gösteride; tarihimizdeki ilginç olaylar, toplumca yaşadığımız ilginçlikler, edebiyat dünyamızın önemli isimleri ile ilgili mizahi anılar, siyaset dünyasının komik yüzü, futbol dünyasının gülünesi yanları, yurtdışında ülkemiz adına yapılan gözlemlerin aktarılması gibi konular yer alıyor. 2 saat süren gösteri sadece güldürmeyi değil, sosyal sorumluluk gereğince izleyenlerine danışmanlık yapmayı ve onları bilginin aydınlığına çekmeyi amaçlıyor.

Salon: Atilla İlhan Kültür Merkezi
Tarihler: 05.04.2009-24.05.2009-15:00
Telefon: 0212 293 42 42
Adres: Meşrutiyet Cad. No:3/3 Galatasaray / Beyoğlu
İlçe: Beyoğlu

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 337
favori
like
share