Kasım 2007`de konservatuvar mezunu, tiyatro sevdalısı bir grup genç oyuncu tarafından, Serdar AKAR`ın süpervizörlüğünde kurulan Tiyatro Adam, Murat KARASU yönetiminde, Bulgar yazar Hristo BOTYCHEV`in 'Albay Kuş' adlı eserini sahneliyor.

Tarih : 6-27 Nisan 2009
Saat : 20:30
Yer : Oyun Atölyesi
Şehir : İstanbul AvrupaGeçtiğimiz sezon Fatih Koyunoğlu`na 'Çingene' rolündeki performansıyla Lions Tiyatro Ödülleri`nde Yardımcı Rolde En Başarılı Erkek Oyuncu Ödülü`nü kazandıran, Boytchev`in bu bol ödüllü oyunu son birkaç yıldır değişik ülkelerde de sıkça sahnelenmiş ve kapalı gişe oynamış.

Oyun, savaş sırasında, Balkan Dağları`nda, hiçbir şeyin -ne ilaç, ne yatak çarşafı, ne doğru dürüst giyecek, yiyecek hiçbir şeyin- olmadığı, manastırdan bozma bir psikiyatri kliniğinde geçiyor. Kaderlerine terkedilmiş ve donmamak için aynı odada birlikte kalmak zorunda olan ilginç ama zararsız altı deli ve yine onlar kadar ilginç bir doktorun yaşamının bir sabah manastırın bahçesine gökten düşen bir sandıkla nasıl değiştiğini konu alıyor.

İç içe geçmiş halkların, birbiri içine dal budak salmış kültürlerin vatanı Balkan Yarımadası`nda akıl sahiplerinin başaramadığı bir arada yaşayabilme durumunun, delilerce başarılmasının, insanın, büyük bir hayal hatta paranoya da olsa 'o harika dünyayı' arayışının trajikomik öyküsünü anlatan oyun, akıllı-deli kavramlarını yeniden düşünmemiz gerektiğini, her büyük hayalin, her büyük girişimin bir paranoya olduğunu ve sonucu ne olursa olsun hayallerimizin peşinden gitmemiz gerektiğini hatırlatıyor bizlere.

Yazan: Hristo Boytchev
Çeviren: Nihal Geyran Koldaş
Yöneten: Murat Karasu
Süpervizör: Serdar Akar
Sahne Tasarımı: Başak Özdoğan Pirim
Oynayanlar: Ali Kil, Deniz Özmen, Burak Dur, Aşkın Şenol, Ayça Aykut, Sarp Akkaya, Fatih Koyunoğlu, Ferit Kaya

Salon: Oyun Atölyesi
Tarihler: 06.04.2009-27.04.2009-20:30
6, 20 ve 27 Nisan Pazartesi 2009 Saat 20:30
Telefon: 0216 345 39 39
Adres: Moda, Kadıköy
İlçe: Kadıköy
Ücret: Tam: 20 TL, İndirimli: 15 TL

Etiketler:
Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 321
favori
like
share