Sivasspor'un Güçlü Rakibi Trabzonspor'u 3-0 Yenmesinin Ardından Futbolcular ve Yöneticiler Maçı Değerlendirdi.

Sivasspor'un güçlü rakibi Trabzonspor'u 3-0 yenmesinin ardından futbolcular ve yöneticiler maçı değerlendirdi. Mehmet Yıldız, sezon sonunda Anadolu'dan şampiyon çıkartarak devrim yapmak istediklerini söyledi.

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, adım adım şampiyonluğa yaklaştıklarını ifade etti. Kalan maçları kazanmak istediklerini anlatan Otyakmaz, güçlü Trabzon karşısında 3 puan aldıkları için sevinçli olduğunu dile getirdi. Başkan Otyakmaz, "Şampiyonluk yolunda rakiplerimizin alacakları sonuçlar bizi ilgilendirmiyor. Biz bugün güçlü bir rakibimizi yendik. Kalan maçlarımızı kazanmamız halinde şampiyon olacağız." dedi.

Hak mahrumiyeti cezası almasıyla ilgili bir soru üzerine de Otyakmaz, ceza almasına neden olan açıklamayı duyumlar üzerine yaptığını belirtti. Otyakmaz, "Cezamı çekiyorum. Bu konuda fazla birşey söylemek istemiyorum." diye konuştu.

Trabzonspor As Başkanı Hayrettin Hacısalihoğlu da, futbolcularını eleştirdi. Hacısalihoğlu, "Demekki bizim oyuncularımız final heyecanını kaldıramıyor. Yenildiğimiz için üzgünüm." dedi.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakarak stadyumdan ayrıldı.

Karşılaşmayı izlemek üzere Sivas'a gelen Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak da, maç sonrası Sivasspor'u tebrik etti. "Bugün iki takımın değil sadece Sivas'ın güzel oyununu izledik." diyen Bakan Özak, Sivasspor'a başarılar dilediğini ifade etti.

- SİVASSPORLU FUTBOLCULAR -

Maç sonrası mikrofonlara konuşan Sivassporlu futbolcular da Trabzon galibiyetiyle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde ettiklerini söylediler.

Takım kaptanı Mehmet Yıldız, gol atan Abdurahman Dereli ve Hayrettin Yerlikaya ile Sezer Badur, galibiyeti bütün Sivaslılara armağan ettiler. Mehmet Yıldız, sezon sonunda Anadolu'dan şampiyon çıkartarak devrim yapmak istediklerini belirtirken, Abdurahman Dereli, Trabzonspor gibi güçlü bir rakibi farklı yendikleri için mutlu olduklarını söyledi. Hayrettin Yerlikaya da takım halinde iyi oynadıklarını ve sezon sonunda şampiyonluk kupasını almak istediklerini kaydetti.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 305
favori
like
share