Şampiyon Sivas - Sivasspor Şampiyon
Ben spor yazarı değilim. Ne ehemmiyeti var ki Sivasspor’u şampiyon ilan etmemin? Aslında çok önemi var: Sivas’ın şampiyon olma ihtimali, artık spor sayfalarının dışına taşmıştır.
Bu konunun, malum; bir top tarafı var, bir de insan tarafı... Topun kaleden her geçişi rakam olarak sayılır, skora yansır; ama insanın duygu tarafı (skora da yansıdığı halde) görülemez, bilinemez, sadece hissedilir... Bunun için, işin bu boyutuyla uğraşmak; sigara dumanıyla havaya resim çizmek gibi zordur ve emek ister!

Şampiyon Sivas’tır ki; Sivaspor’a şampiyonluk çok yakışır. Çünkü inanıyorlar ve çalışıyorlar... Bazen de konuşuyorlar: Halbuki dilini tutan kupayı tutar!.. Bütün mikrofonlar önüne uzatıldığında sustuğun süre, şampiyon kalırsın!
Bülent Uygun, gayet uygun, uyumlu, liderliği tescillenmiş bir insan. Onu her görev ifasında çaktığı asker ve topuk selamlarıyla hatırlıyoruz. Ve de hep böyle hatırlamak istiyoruz. Ekibiyle birlikte başarmalarını ama bu başarıyı anlatmayı/övmeyi bizlere bırakmalarını istiyoruz!..

Bir noktaya ulaştığın zaman bütün gözler sana dönecek. Ya öfke ve kinle veya saygı ve hayranlıkla... Liderliğin sorumluluğu ise işte burada başlıyor: 1- Kızmayacaksın! 2- Kibirlenmeyeceksin!
Bunu başarıp, aynı istekle çalışan; altı yüz sene lider kalıyor!

Sivas denince, aklımıza; bağlamalarla kangalların sesi gelirdi. Şimdi bunlara “gool” sesi de eklendi. Gol; “başardım” çığlığıdır!
Bülent Uygun ve ekibi; Türkiye kupasında yarıfinal oynadı ve lig şampiyonluğuna ulaşmak üzere. Kürsüye çıkmak ve kupayı kaldırmak kaldı. Bir de şu kaldı ki hepsinden önemlidir: Kızdığını göstermemek ve kalbi kibirden korumak!
Bunu yapın, kupa hep elinizde kalsın!

Muammer Erkul

Kaynak:turkiyegazetesi.com.tr

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 408
favori
like
share
myigitsoy Tarih: 10.06.2009 15:21
Artık Yani Olalım Yusuf Hep Direkten Dönüyoz Bi Şekilde Olmamız Lazım ŞAMPİYON KİM

SİVASSPOR
by_KaRizMa Tarih: 29.04.2009 07:40
bu sene kesin sampiyonuz
TÜRKOĞLU Tarih: 28.04.2009 11:59
Beynimize işledi artık

Sivasspor'un başarılı sol beki Hayrettin, "Trabzon'u yenip zirve yarışında bir adım daha öne geçtik. Şampiyonluk beynimize işledi artık" diye konuştu..

Lider Sivasspor bitime 5 hafta kala şampiyonluk havasına tamamen girdi. Evinde Trabzonspor'u 3-0'la geçen kırmızıbeyazlılarda sakatlığını atlatıp formasına kavuşan Hayrettin Yerlikaya, "Ligde zorlu virajları geçtik. Trabzonspor galibiyeti ile şampiyonluk yarışında bir adım öne geçtik. Şampiyonluk beynimize işledi artık. Anadolu'da bir devrim yapıp Sivas'ın sesini dünyaya duyurmak istiyoruz" diye konuştu.

4 EYLÜL STADI TEFTİŞ EDİLDİ
Öte yandan 4 Eylül Stadı dün UEFA tarafından denetlendi. Gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmasına kesin gözüyle bakılan Sivasspor'da, Gürcü UEFA delegesi David Petriashvili stadı teftiş etti.


Kaynak:Sabah.com.tr
TÜRKOĞLU Tarih: 26.04.2009 21:58
çok güzel bir yazı usta emeğine sağlık .. Bülent Uygunada hak vermek gerek biz bile sinirleniyoruz ..Stres yapıyoruz birde kendimi onun yerine koysam ne yapardım kimbilir Helal olsun Asker Bülente Sivas 7 den 70 e gönülleri fethediyor ..