Photoshop Eklentiler yükleme - Photoshop Eklentileri yapılandırma

InDesign eklenti modülleri, Adobe Systems ve Adobe ile birlikte çalışan diğer yazılım geliştiricileri tarafından Adobe yazılımına özellikler eklemek için geliştirilmiş yazılım programlarıdır. Programınızla birlikte çok sayıda içe aktarma, dışa aktarma, otomasyon ve özel efekt eklentileri gelir ve bunlar otomatik olarak Eklentiler klasörüne eklenir. Aslında, InDesign yazılımında gördüğünüz özelliklerin çoğu eklentiler tarafından sağlanır.

Eklenti modülleri bir kez yüklendikten sonra menü, iletişim kutusu ve panellerdeki seçenekler olarak görünür.1. Yükleyici sağlandıysa, eklenti modülünü yüklemek için bunu kullanın. Aksi takdirde, modülün bir kopyasını InDesign uygulama klasöründeki Eklentiler klasörünün içine sürükleyin.
2. Eklentiyle birlikte gelen yükleme yönergelerini uygulayın.

Not: InDesign ile birlikte kullanılmak için tasarlanan herhangi bir ticari eklentiyi kullanabilirsiniz. Adobe Teknik Destek eklentilerle ilgili sorunlarınızı ayırmanıza yardımcı olabilir. Ancak, sorunun başka bir şirket tarafından bir eklentiyle doğrudan ilgili olduğu belirlenirse, ek destek için söz konusu şirkete başvurmanız gerekir.
Eklentileri yapılandırma

Yüklü eklentileri incelemek ve özelleştirmek için Eklentileri Yapılandır iletişim kutusunu kullanın. Örneğin, yüklü eklentiler hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, farklı işler ve çalışma grupları için özel eklenti grupları oluşturabilir ve sorunları giderirken eklentileri devre dışı bırakabilirsiniz.

Eklentileri Yapılandır iletişim kutusunda simgeler farklı eklenti türlerini tanımlar:

*

InDesign oturumunu başlattığınızda etkinleştirilmiş eklentiler yüklenir ve InDesign uygulamasından çıkana kadar yüklü kalır.
*

Adobe eklentileri Adobe tarafından sağlanır.
*

InDesign uygulamasının başlatılabilmesi için gerekli eklentilerin bulunması gerekir.

Not: Tüm Eklentiler, Adobe Eklentileri veya Gerekli Eklentiler kümelerini düzenleyemez, yeniden adlandıramaz veya silemezsiniz. Bu kümelerden herhangi birini değiştirmek için öncelikle kümeyi çoğaltın ve ardından çoğaltılan kümeyi düzenleyin.

1. Yardım > Eklentileri Yapılandır (Windows) veya InDesign > Configure Plug-ins (Mac OS) seçeneğini belirleyin.
2. Aşağıdakilerden birini yapın ve Tamam'ı tıklatın:
*

Etkin eklentiler kümesini değiştirmek için Küme menüsünden bir küme seçin.
*

Eklentiyi devre dışı bırakmak veya etkinleştirmek için özel kümenin etkin olduğundan emin olun ve eklenti listesinin en solundaki onay işaretini göstermek veya gizlemek için tıklatın.
Not: Eklentileri etkinleştirdiğinizde veya devre dışı bıraktığınızda veya farklı bir eklenti kümesi seçtiğinizde, InDesign uygulamasından çıkıp uygulamayı yeniden başlatana kadar değişiklik geçerli olmaz.
*

Eklentiler görünümünü değiştirmek için Göster menüsündeki herhangi bir seçeneği işaretleyin veya seçeneğin işaretini kaldırın. Bu bölümdeki seçeneklerin değiştirilmesi eklentilerin gerçek durumunu değil, sadece liste görünümünü etkiler.
*

Etkin kümenin çoğaltılan kümesinden yeni bir eklenti kümesi oluşturmak için kümeye bir ad verin ve Tamam'ı tıklatın. Oluşturduğunuz küme etkin küme olur.
*

Etkin eklentiler kümesini yeniden adlandırmak için Yeniden Adlandır'ı tıklatın, kümeye bir ad verin ve Tamam'ı tıklatın.
*

Etkin kümeyi kalıcı olarak kaldırmak için Sil'i tıklatın ve uyarı mesajı göründüğünde Tamam'ı tıklatın.
*

Eklenti kümeleri dosyasını içe aktarmak için İçe Aktar'ı tıklatın, içe aktarmak istediğiniz kümeleri içeren dosyayı bulup seçin ve Tamam'ı tıklatın. İçe aktardığınız dosya varolan bir kümeyle aynı ada sahipse, içe aktarılan küme kopya olarak yeniden adlandırılır. Dosyada içe aktardığınız ilk küme etkin küme olur.
Not: (Sadece Windows) Eklenti kümelerini içe aktarırken Dosya Aç iletişim kutusundaki Dosya Türleri menüsünde Eklenti Yöneticisi İçe Aktarma Dosyaları'nı seçerseniz, eklenti kümesi dosyaları sadece dosyalar .pset dosya adı uzantısıyla adlandırıldığında görünür.
*

Özel eklenti kümelerini bir dosyaya aktarmak için Dışa Aktar'ı tıklatın, dosyayı saklamak istediğiniz klasöre gidin, Tüm Kümeleri Dışa Aktar'ı seçin ve Kaydet'i tıklatın. Eklenti kümeleri .pset dosya uzantısıyla dışa aktarılır.
*

Eklenti hakkında ayrıntılı bilgiler görmek için eklentiyi seçin ve Bilgileri Göster'i seçin. Eklentinin sürümü gibi bilgileri görüntülemenin yanı sıra başka eklentilere bağımlı olup olmadığını da öğrenebilirsiniz. İşiniz bittiğinde Eklenti Bilgileri iletişim kutusunu kapatmak için Tamam'ı tıklatın.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 598
favori
like
share