Fifa 07-08 Özel Hareketler

Marsilya Ruleti (360 Spin)

> İlk hareketimiz Marsilya Ruleti olsun.
Sağ ok tuşuyla düz bir şekilde giderken(E’ye basmadan) bir taraftan da elimizi shifte yaslıyoruz ve hareketin sonuna kadar elimizi çekmiyoruz.Daha sonra elimizi sağ ok tuşundan çekip sırasıyla net ve seri bir şekilde; sol,aşağı ve tekrar sağ yapıyoruz.Bu tuşlara basarken birine basarken diğerine basmamak en önemli ve ana unsur.Büyük ihtimal bu harekette çok fazla sorun yaşamayacaksınız.Birazcık teknik olan her oyuncu yapabilir.

Marsilya Ruleti (360 Spin)

Videodaki David Villa Hareketi

>Gelelim daha zor ama çok daha güzel olan videodaki meşhur David Villa hareketine.Yine practice mode’da fakat bu hareketi alışana kadar düz değilde bir kanattan diğerine doğru giderken yapmanız tuşları kullanmanız açısından daha olumlu olacaktır. gidiyoruz düz bir şekilde.Elimizi shifte yaslıyoruz ve yine hareketin sonuna kadar çekmiyoruz.Hareket 3 aşamadan meydana geliyor.İlk olarak elimizi yukarı tuşundan çekiyoruz fakat shiftten çekmiyoruz.Biraz bekledikten sonra oyuncu yavaşlamaya başlayacaktır.Yeteri kadar bekledikten sonra –elimizi hala shiftte unutmayalım- sırasıyla net ve seri bir şekilde sol,aşağı ve sağa basıyoruz..Şimdilik shifti bırakabiliriz.Bu hareketi yaptıktan sonra oyuncu topu hangi yöne doğru atmışsa shiftle birlikte o yönün zıttı ok yönüne basarsanız .Tekrar sihfte basık tutup o yönün de zıttına basarsanız tekrar üstten aynı tarafa geçirecektir.Bunların hepsini düzenli bir şekilde yaptıktan sonra isteğinize göre şutta çekebilirsiniz.Bu hareketi Marsilya Ruleti’ne oranla daha teknik oyuncular yapabiliyor(Rooney,C.Ronaldo,Ronaldinho ilk gördüklerim)Flip-Flap !

>Hareketi bilmeyen yoktur heralde.Oyunda bu tadı yaşamak içinse maalesef sadece Ronaldinho’yu almamız gerekiyor .Neyse Practice Mode’da Barca’yı aldık mı hepimiz. yine bir kanattan bir diğerine doğru sürüyoruz topu.Elimiz yine shifte yapışık vaziyette.Aynı zamanda aşağı ok tuşuna da…Şimdi bu iki tuştan elimizi kaldırmadan seri bir şekilde sol-sağ-sol-sağ yapıyoruz ve hareketimiz hayırlı olsun ! (Flip-Flap)C.Ronaldo Special-1

>Flip-Flap’takilerin aynısını Ronaldo ile yapınca meşhur bacaklarını topun etrafında döndürme hareketini yapıyor.

C.Ronaldo Special-1

C.Ronaldo Special-2

>Ronaldo’nun her maç en az 3-5 defa yaptığı topuk hareketini hiç görmeyeniniz yoktur heralde.Oyunda bunu pas geçmemiş. bir elimiz E’de bir elimiz shiftte hiç çekmeden deparımızı atmış gidiyoruz.Daha sonra elimizi sağ ok tuşundan çekip yukarı ok tuşuna basıyoruz(burada elimiz hala shift ve E’de).Hareketimiz hayırlı olsun !Topu Kaldırma

>Hemen her teknik oyuncunun yapabildiği bu hareket pek kullanışlı görünmese de önsezisi kuvvetli oyuncular için işe yarar görünüyor.Elimiz yine sihfte yapışık sağ ok tuşuyla düz bir şekilde top sürerken elimizi sağ ok tuşundan kaldırıp sırasıyla; sağ ok,sol ok ve tekrar sağ ok yapıyoruz.Hareketimiz hayırlı olsun !

Topu Kaldırma

Sol-Sağ Şaşırtma

>Son olarak birçoğumuzun bildiği ve en çok uyguladığı hareket.Shifte basık tutarak seri bir şekilde önce aşağı sonra yukarı ok tuşlarına basıyoruz.Tekniği olup olmayan her oyuncu yapabiliyor(sanırım).

Sol-Sağ Şaşırtma

Son olarak bir karışıklık çıkmasın;

Ok tuşları ; X şeklinde olsun.
Y Z P

X >> Yukarı
Y >> Sol
Z >> Aşağı
P >> Sağ

kaleci ile karşı karşıya kaldığınızda seri bir şekilde ilk önce "D" hemde "S" bastığınızda fek yapar...

Hareketin Yapilisi; Diyelim ki sol kanattan akini gerceklestiriyorsunuz, bir elimiz "SHIFT" ve "E" ye basili tutarak "SHIFT" den kaldirmadan topu bir anda geri cekip zaman kaybetmeden "ASAGI" ve "SAG YON" tuslarina basarak "A" tusuna basiyoruz.

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 670
favori
like
share