Küratörlüğünü Lynn MacRitchie ve Denizhan Özer’in yaptığı, Alexey Moskvin, Lütfi Özden, Lynn MacRitchie ve Denizhan Özer’in eserlerinin sergileneceği karma sergi “Altın Şehir” 29 Nisan-6 Haziran tarihlerinde Akbank Sanat’ta görülebilir.

Sanatçılar Alexey Moskvin, Lütfi Özden, Lynn MacRitchie ve Denizhan Özer’in geçmişten günümüze kent kavramını irdeledikleri sergi “Altın Şehir” 29 Nisan 2009, Çarşamba günü Akbank Sanat’ta açılıyor. Küratörlüğünü sanatçılardan Lynn MacRitchie ile Denizhan Özer’in yaptığı “Altın Şehir” 6 Haziran 2009 tarihine kadar gezilebilecek.
“Altın Şehir” sanatçıların içinde yaşadıkları ve çalıştıkları farklı kentleri incelemek için video, enstalasyon, fotoğraf ve resmi kullanarak, güncel kent deneyiminin farklı yönlerini ortaya koyan bir sergi. Başlığıyla bir miti, bir amacı, bir arzuyu, bir umudu akla getiren serginin küratörleri sergide neden kent kavramının irdelendiğini şu sözleriyle ifade ediyorlar: “Toplumsal, politik, entelektüel ve duygusal hayatlarımızın bir sembolü olarak kent çok eski zamanlardan beri sanatçıları büyülemiştir. Politik ve dini iktidarın merkezleri, üretim, ticaret ve mübadelenin göbeği, kültür ve okumanın adaları olarak kentler, kendilerini üreten medeniyetlerin hakim ideolojilerini cisimleştirirler. Şimdi, tarihte ilk kez, kent sakinleri kırsal bölgelerde yaşayanlardan sayıca fazla durumdadır. Gökdelenler, gecekondu bölgeleri dünyanın her yanına yayıldıkça kentler giderek birbirine benzemekte, muazzam kalabalıkların anonimliği içerisinde bireyi yutmaktadır.’’
Sergi Künyesi
Sergi Adı: Altın Şehir
Sanatçılar: Alexey Moskvin, Lütfi Özden, Lynn MacRitchie, Denizhan Özer
Sergi Açılışı: 28 Nisan Salı, saat: 18.30
Sergi Tarihi: 29 Nisan- 06 Haziran 2009
Küratör: Lynn MacRitchie, Denizhan Öze

Etiketler:
Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 320
favori
like
share