Dörtyol Resim Sergisi - Sanat Etkinlikleri - Resim Sergisi Sanatsal

[URL=http://img301.imageshack.us/my.php?image=utopyaplatform160.jpg]


Sergi; Almila Kursar Kuş, Evren Gül, Murat Ilgın, Koray Keküllüoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilmektedir.
KORAY KEKÜLLÜOĞLU: Resimlerinde konularını uzaklarda değil yanıbaşında arar…
Günlük yaşamda herkes tarafından kullanılan ,satın alınan , eskitilen , çöpe atılan, yenilen içilen kısacası hayatımızı paylaştıklarımız düşüncesiyle hareket eder. Önemli olan konunun gerçekliğidir,yaşanırlılığıdır !

EVREN GÜL:Yapmış olduğum figürlerde öncelikli olarak yalnızlık,kişisel gayret ve iç devinim özellikleri öne çıkmaktadır. Bu figürlerde sürekli bir esneme ve rahatlama çabası görmekteyim.Aynı gayreti fırçayı kullanım biçimime de yansıtmaya çalışıyorum.Böylece hem biçim hem içerik açısından bir paralellik oluşturma kaygısındayım.Çoğu kez de bunu başardığımı düşünüyorum. Açık söyleyeyim ben bu figüratif diziye kendi alanımın genç bir emektarı olarak belli bir programı tam amlamak adına başlamıştım.Bu dizi yaklaşık otuz resmi buldu.Fakat benim beden denilen muhteşem zenginliğe ilgim dinmedi.

MURAT ILGIN :Sıralanmış doğal görsellik Murat Ilgın’ın resim düzlemine yapıştığında kendi mekanını beraberinde yaratır.Bu mekanlar çoğu kez bir şehir peyzaj ayrıntısını araştıran kaldırım taşı, mazgal, sokak kedi ve köpekleri, v.b gibi organiklerle can bulur.Murat resmindeki sürprizi bu noktada gösterir.Sürpriz; organik düzlemin üzerine yapıştırılan figür ve figüratif imgelerle gündelik olanı her daim orada olanla karşılaştırarak bize gerçekliği yeniden sorgulatmaktır.Gerçeklik parçalanmış ayrıksı duruşlarıyla birbirlerine karışmaksızın kuşbakışı bir şölen yaratır ve gizli bir trajedi oluşturma çabasıyla algıya açılır..

ALMILA KURSAR KUŞ: Buraya ne kadar entelektüel, aydın, sanatçı, ressam, muhalif, deha olduğumu yazsam da boşuna. Güvendiğiniz bir markanın beni tescil etmesi de iz bırakmamı sağlamayacaktır. Resim yapıyorum, yazı yazıyorum. Tek derdim şöhret veya para değil. Biliyorum dünyanızda güç elde edimi bu şekilde gerçekleşiyor. Oyunun kurallarını sorguluyorum sadece.Yıkıcı yetiyi yöneltmediğim kavram ve kurum kalmadı önce, tümüyle otorite. Kırdım ve kırıldım. Sonrası yan tutmak oldu. Hızla yaşlandım, sadece alışılageleni istiyorsunuz. Alışılagelen kalıpları, tanımları, hissiyatı. İsyanınız bile gör-kopyala şeklinde gerçekleşiyor. Ne güzel,biz kazandık…..Hala hesaplaşıyorum Platon’la, sayenizde. Hayatımın en umut verici sürecinden geçiyorum öte yandan. Emin olun diskolarda dans eden bir kitleyi izlemekten daha fazla keyif veriyor gelecek olan…..

Başlangıç: 30 Nisan 2009 Perşembe, 17:00
Bitiş:19 Mayıs 2009 Salı, 18:00
Yer:ütopyaplatform
Cadde/Sokak:KIZILTOPRAK RÜŞTİYE SOK.DILEK APT.2/1
Telefon:02164141187

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 423
favori
like
share