Sultan III. Selim’in portresi satışa sunuluyor - Müzayede Günleri

Osmanlı sanat eserlerinin en seçkin örneklerini sunan Âsâr-ı Atika Antika Sanat Galerisi, yılın ilk müzayedesini 10 Mayıs 2009′da gerçekleştiriyor.Açılışı sırasında dünyada bulunmuş en büyük Osmanlı Tombak Şerbetlik, Van Mour, De Mango, Civanyan, Dingli gibi önemli ressamlardan imzalı resimler, Çarşambalı Arif Efendi, Hasan Rıza, Sami Efendi gibi büyük hattatlardan ketebeli hatlar, ferman ve beratlar, rûzname, Kütahya ve Çanakkale eserler, çok ender görülür beykozlar, mücevherler, tuğralı gümüşler gibi Osmanlı sanatının doruğa çıktığı seçkin eserlerin yer aldığı bir sergiyi antikaseverlere buluşturan Âsâr-ı Atika Antika Sanat Galerisi’nin kurucusu ve sahibi Can Önen bu kez yine muhteşem eserlerin yer aldığı bir müzayede sunuyor.

Conrad Otel’de gerçekleştirilecek müzayede de Osmanlı Saray Ressamı Zonaro’nun “Constantinople Sahilde Gezinti” isimli tablosu, Sultan III. Selim’in portresi, II. Abdülhamit’in kızı Şadiye Sultan’a ait gümüş objeler, Nuri İyem tablosu, kazasker, kilise işi gümüş kutsal su kabı, ferman koleksiyonu başta olmak üzere yaklaşık 300 eser satışa sunulacak. Sanatseverler müzayede sırasında 0212 326 71 33-34-35-36-37 numaralı telefonları arayarak müzayedeye katılabilecekler.

Müzayedeye çıkacak eserler 22 Nisan - 9 Mayıs tarihleri arasında 10:00-19:00 saatlerinde Asar-ı Atika Sanat Galerisi’nde görülebilecek.

Danışma Kurulu’nda Agop Egoyan, Avni Baturer, Bayram Karşit, Prof. Dr. Erdinç Bakla, Güner Liman, Garo Kurkman, Doç. Dr. Hüseyin Gündüz gibi isimleri yer aldığı Asar-ı Atika Müzayedesi 10 Mayıs Pazar günü, saat 14:30′da Conrad Otel Balo Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Âsâr-ı Atika Antika Sanat Galerisi
Yer: Tesvikiye Cad. İmren Apt. No. 55/3 Nişantaşı-İstanbul

Beğeniler: 1
Favoriler: 0
İzlenmeler: 406
favori
like
share