İstanbul Üniversitesi’nde sanat rüzgarı sergisi - Resim Sergisi


[URL=http://img301.imageshack.us/my.php?image=istanbuluniversitesi160.jpg]


İstanbul Üniversiteli olarak sanatsal etkinliklerimizden birini daha İ.Ü.Rektörlüğü binası girişi sergi salonunda gerçekleştiriyoruz.

21 Nisan-20 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak olan ve üniversitemizin sosyal yanını ortaya çıkaran sergimizle karşınızdayız..

Açılışta sunacağımız mini konser ve mini dans gösterileri ve Karma Sergisi ile üniversitemizde tüm duyularımızla hissedebileceğimiz sanat rüzgarları estirmeyi amaçlıyoruz.

Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulumuzun Cam- Seramik Programında kuruluşumuzdan bu yana ders veren gerek kadrolu gerekse dışarıdan davetle okulumuza gelen öğretim elemanlarımızın konferanslarıyla öğrencilerimizin ufkunun genişlemesine ve yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunan konuk sanatçılarımızın değişik branşlarda sanat eserlerini burada görebileceksiniz.

Bir ülkenin gelişiminde bilimin etkisi olduğu kadar sanatın da önemli bir yeri vardır;bu insanların mantık ve aklının yanında duygularını da geliştirmesi gibidir..Günümüzde duygusal zekanın insan yaşamında ne denli önemli olduğu eğitim bilimciler tarafından vurgulanmaktadır.

Sergide eserlerini göreceğiniz sanatçı öğretim elemanlarımızın her biri eğitimini ülkemizin önemli sanat okullarında almış,yurtdışında eğitim ve araştırmalarıyla çeşitli sergilere katılmış,branşlarında çeşitli dereceleri olan halen sanat camiasında önemli yerleri olan kişilerdir.Bölümlerimizin kuruluş yıllarında gerek fikir gerekse manevi desteklerini sunan,bugün hayatta olmayan Rebii Gorbon,Prof. Tankut Öktem ve Eşref Eroğlu’nu saygıyla anıyoruz.

Sergimize katılan; Ateş Arcasoy, Ayhatun Ateşin, İnci Bagatır, Ali Balpınar, Hikmet Barutçugil, Ufuk Baş, Timur Bilir, Süleyman Bircan, Meliha Coşkun, Mesut Çam, Gültekin Çizgen, Fehmi Demirel, Alev Dilek, Gülgün Elitez, Yüksel Güner, Reyhan Gürses, Serdar Gürses, Elif Gürten, Nevra Kaya, Günseli Kato, Pınar Krom, Alev Oskay, Emre Oskay, Süreyya Oskay, Ekrem Özen, Özlem Özer, Yavuz Pilevneli, Luka Schenato, Sinem Schenato, Gülser Serper, Faysal Sosyal, Selma Sözel, Hüsrev Subaşı, Naci Topak, Mustafa Tunçalp, Serhan Vardarlı, Vedat Yanarsönmez sergimize katılmışlardır.Çağdaş 40 sanatçının Resim, Heykel, Seramik, Porselen, Cam, Çini, Hat, Tezhip, Minyatür, Ebru, Kısafilm,Videoart, Fotoğraf dallarındaki toplam 80 eserden oluşan sergi 20 Mayıs’a kadar gezilebilir.

Halen desteklerini esirgemeyen sanatçılarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyor,daha nice güzel eserleriyle gözlerimizi ve gönüllerimizi doyurmalarını diliyoruz.Sanatın yaşamımızdaki önemini bize böylesi güzel eserlerle bir kez daha anımsattıkları için sanatçılarımıza,bu serginin gerçekleşmesindeki katkılarından dolayı İstanbul Üniversitesi Rektölüğü ve Halkla İlişkiler Birimine teşekkür ediyoruz.
Sanatçılar ve eserleri ile ilgili fotoğraf ve bilgileri [url]www.istanbul.edu.tr[/url] ‘den duyurular bölümünde sergi bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Cam-Seramik Program Bşk.
Yrd.Doç.Süreyya Oskay
İletişim:05557392839

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 475
favori
like
share
cngz sercan Tarih: 29.01.2010 03:32
slm bende bir film şirketinde olan bütün ekipman var kısa film çekmek istiyorum