17. dakikada Ümit Özat, Giray Bulak'a küfredince oyundan atıldı. Bunun üzerine Daum, Bulak'ın üzerine yürüdü. Olaylar maç sonu sahada ve koridorlarda sürdüİyi futboldan çok kişisel gerginliklerin hakim olduğu maçta, 17'nci dakikada F.Bahçe Kaptanı Ümit Özat'ın atıldığı pozisyonda ortalık karıştı. Ümit'in Denizli Teknik Direktörü Giray Bulak'a küfretmesi ve bu nedenle atılması sırasında Daum da olaylara karıştı. İki hoca bu dakikada karşı karşıya gelirken, gerginlik maç sonu soyunma odası koridorlarına da taşındı. İki teknik adamın basın toplantısı da karşılıklı suçlamalarla geçti.

Daum'u zor tuttular
17. dakikada F.Bahçe Kaptanı Ümit Özat, Giray Bulak'ın, Ersen'e faul yapan Luciano'ya çizgiye kadar gelip söylenmesi üzerine araya girdi. Burada hakem Selçuk Dereli, Ümit'e, Bulak'a küfrettiği gerekçesiyle kırmızı kart çıkarttı. Bunun üzerine olaya F.Bahçe'nin hocası Daum da dahil oldu ve yerinden fırlayarak Giray Bulak'a doğru koştu. Ancak kulübede bulunan Murat Kuş ve Volkan Ballı Alman hocayı engelledi.

Gerginlik bununla kalmadı ve maç bitimi iki hoca orta sahada birbirlerinin üzerine yürüdüler. Ardından olay soyunma odası koridorlarında da sürdü. Maç sonrasında iki hocanın yaptıkları açıklamalarsa şöyle:

Bulak: "2 saat boyunca F.Bahçe taraftarları hayasızca küfür etti. Hani Saraçoğlu'nda küfür yoktu? Milli Takım ve F.Bahçe'nin kaptanı Ümit Özat şahsıma ana avrat küfür etti. Bir kısım yönetici ise bizleri taciz etti. Murat Özaydınlı soyunma odası koridorlarında oyuncularıma laf yetiştiriyordu. Bu oyuncular genç... Ya yanlış bir şey söyleselerdi? Daum da bana omuz attı ve ittirdi. Bize özür borçlu. Biz buraya futbol oynamaya geldik ve onurumuzla mücadele ettik. F.Bahçe'nin milyon dolarlık oyuncuları var, seyircisi var... Keşke bu avantajlarını kullansalardı. Tekmeyle, tokatla, böyle mi olmalı? Yardımcı hakem korkak bir maç yönetti. Selçuk Dereli'yi ise kutlarım."

'Yumruklaşma yok'
Daum: "Ümit'in pozisyonunda tepkim hakemin kararına değil, antrenör arkadaşımaydı. Ama sahada kaldı ve bitti. Bulak'a elimi uzattım, kabul etmedi. Ben onu da kabul ettim. Maçtan sonra yine yöneldim, yine kabul etmedi. Bana söylediği farklı sözler vardı. O sözleri anlayacak kadar Türkçe biliyorum. TV kayıtlarında var. Aramızda kesinlikle yumruklaşma olmadı. Belki kendimi koruma amaçlı olabilir. Her antrenöre saygım vardır."

Beğeniler: 3
Favoriler: 1
İzlenmeler: 449
favori
like
share
kurtjara Tarih: 28.04.2005 08:34
Daum: Hatalıyım

Disiplin Kurulu'nun 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdiği Fenerbahçe Teknik Direktörü Christoph Daum, Denizli maçındaki davranışlarında hatalı olduğunu kabul etti. Maç içinde rakip takım kulübesine kadar giderek meslektaşı Giray Bulak'a tepki göstermesinin yanlış olduğunu belirten Alman hoca, "Bir gerçek var ki ben hatalıyım. Kendi alanımı terk etmemem gerekiyordu. Ama benim rakip alana gitmem tamamen olayları yatıştırmak içindi. Kötü tek cümle bile etmedim. Verilen cezaya saygı duyuyorum. Ancak maç sonu özür dileme girişimim de kabul görmedi" diye konuştu. Trabzonspor sınavında takımını locadan yönetecek olan tecrübeli teknik adam, teknolojinin yardımıyla fazla sorun yaşamayacağını da kaydetti.
lazcop Tarih: 22.04.2005 23:57
üzücü olaylar olmus. herkes benim evimin önü temiz diyor ama sokaklar pislikten gecilmiyor malesef
MaRaBoGLu61 Tarih: 22.04.2005 20:27
Ramazan89 Tarih: 22.04.2005 14:42
fenerbahceye bakin helle saracoglunda küfür yok diyorlar ama ne oluyor
denizlispora ana avrat küfür ediyorlar
ümit özat giray bulaka küfür ediyor ama dauma ne oluyor
denizlispor taraftari küfür etse yerden yere vuruyorlar
ben denizlispor sadece bir anadolu takimi oldugu icin
insallah galatasaray final macini alir
:16: :16: :16:
puslukurt Tarih: 22.04.2005 11:44
Allah'dan Kanarya tur atladı, Yoksa oradan horoz zor çıkartı. Aziz başkan TV'lerde kadıköyde küfür yok diyor acaba kulaklarında bir sorunmu var..