Cannes'da 'Altın Palmiye' için yarışacak filmler belli oldu!Sinema.com 26 Nisan 2009, Pazar 14:2013-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali'nin resmi programı açıklandı. 62. Cannes Film Festivali'nde bu yıl 20 film, "Altın Palmiye" ödülü için yarışacak. Festivalin bu yılki jüri başkanlığını Fransız oyuncu Isaballe Huppert yapacak. Geçen yıl ''Üç Maymun'' filmiyle en iyi yönetmen ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan bu yılki jüri üyeleri arasında...
Paris'te düzenlenen basın toplantısında, 13-24 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek Cannes Film Festivali'nin resmi programı kamuoyunun bilgisine sunuldu. 62. Cannes Film Festivali'nin bu yılki jüri başkanlığını Fransız oyuncu Isaballe Huppert yapacak. Festivalin bu yılki jüri üyeleri arasında yönetmen Nuri Bilge Ceylan, İngiliz yazar Hanif Kureishi, oyuncu Shu Qi, Amerikalı yönetmenler James Gray ve Koreli yönetmen Lee Chang-dong yer alıyor.

Geçen yıl ''Üç Maymun'' filmiyle en iyi yönetmen ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan bu yılki jüri üyeleri arasında...

62. Cannes Film Festivali'nde bu yıl 20 film, "Altın Palmiye" ödülü için yarışacak. Festival, Peter Docter'in yarışma dışı gösterilecek ''La-haut" filmiyle açılacak, Jan Kouhehe'nin yine yarışma dışı gösterilecek "Coco Chanel et Igor Stravinsky" filmiyle sona erecek.

Cannes Film Festivali'nde "Altın Palmiye" için yarışacak yönetmen ve filmler:

Alain Resnais - "Les Herbes Folles"
Jacques Audiard - "Un Prophète"
Xavier Giannoli - "A l'Origine"
Gaspar Noe - "Soudain le Vide"
Quentin Tarantino - "Inglorious Basterds"
Ken Loach - "Looking for Eric"
Lars von Trier - "Antichrist"
Michael Haneke - "Le Ruban Blanc"
Pedro Almodovar - "Les Etreintes brisées"
Isabel Coixet - "Map of the Sounds of Tokyo"
Marco Bellocchio - "Vincere"
Jane Campion - "Bright Star"
Andrea Arnold - "Fish Tank"
Johnnie To - "Vengeance"
Lou Ye - "Spring Fever"
Philippin Brillante Mendoza - ''Kinatay''
Park Chan-wook - ''Bak-Jwi'',
Ang Lee - "Taking Woodstock''
Tsai Ming-Liang - ''Visage''
Elia Suleiman - "The time that remains" "Altın Palmiye" ödülünü geçen yıl Fransız Laurent Cantet'in yönetmenliğini yaptığı "Entre les Murs" filmi kazanmıştı.

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 268
favori
like
share