4. ULUSLARARASI İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ BAŞLIYOR


4'üncü Uluslararası İşçi Filmleri Festivali hafta sonu başlıyor. Konak Belediyesi ve Halkevleri tarafından düzenlenen geleneksel 4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2-7 mayıs tarihleri arasında film gösterimleri ve Melike Demirağ'ın konseriyle İzmirli sanatseverleri buluşturacak. Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa ve Alsancak Kültür Merkezi'nde gösterilecek olan filmleri sanatseverler ücre...


4'üncü Uluslararası İşçi Filmleri Festivali hafta sonu başlıyor. Konak Belediyesi ve Halkevleri tarafından düzenlenen geleneksel 4. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 2-7 mayıs tarihleri arasında film gösterimleri ve Melike Demirağ'ın konseriyle İzmirli sanatseverleri buluşturacak. Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa ve Alsancak Kültür Merkezi'nde gösterilecek olan filmleri sanatseverler ücretsiz olarak izleyebilecek.


Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, festivale İzmirli tüm sanat severleri beklediklerini belirterek, "2 Mayıs Cumartesi günü Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi'nde "100 Bin Kişiydiler" isimli film ile açılışı yapılacak olan festivalin ilk gününde 1970'li yıllarda Arkadaş filmi ve şarkısıyla ünlenen Melike Demirağ da bir konser ile destek verecek. Birbirinden değerli yönetmenlerin filmlerini izleme olanağı bulacak olan İzmirlileri merkezlerimize bekliyoruz. Bu haftanın bir başka önemli ayrıntısı da bu yıl 1 Mayıs'ın da Emek ve Dayanışma Günü olarak resmi anlamda kutlanmasıdır. Bu festivalimiz 1 Mayıs'ı bu anlamıyla da taçlandıracak. Tüm işçilerimizi, ailelerini bu coşkuya katılmaya çağırıyorum." dedi (ANKA)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 306
favori
like
share