Yaşayan efsane İstanbul’a geliyor

Müzikseverlerin uzun zamandır Türkiye’de konser vermesini beklediği Leonard Cohen, ‘geldi’, ‘gelecek’, ‘gelemiyor’ haberlerinden sonra nihayet ‘geliyor’!
Kanadalı ozan Leonard Cohen, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde 5 ve 6 Ağustos’ta iki konser verecek. 74 yaşındaki Cohen 2009 Dünya Turnesi kapsamında vereceği iki İstanbul konserinde, “Suzanne”, “So Long, Marianne”, “Bird on a Wire”, “First We Take Manhattan” ve 150’den fazla kez cover’lanan “Hallelujah”ın da aralarında olduğu pek çok klasiğini seslendirecek. Tabii “Dance Me To The End of Love”ı da..
Yazar, şair, söz yazarı ve müzisyen Leonard Cohen’in konserleri, İstanbul Kültür Sanat Vakfı ve BKM işbirliğiyle gerçekleşecek. Konserlerle ilgili bilet satış ve diğer bilgiler önümüzdeki günlerde açıklanacak. Sanatçının dünya turnesi kapsamında geçen yıl Londra O2 Arena’da verdiği konserin kayıtları da “Leonard Cohen Live In London” adıyla geçtiğimiz günlerde Sony Music tarafından yayınlandı.
DVD ve 2 CD olarak iki ayrı şekilde yayınlanan “Live In London”da sanatçının müzik eleştirmenleri tarafından ağırlıklı olarak 5 yıldız alan bu unutulmaz konserinin canlı kayıtları yer alıyor.

Beğeniler: 2
Favoriler: 2
İzlenmeler: 270
favori
like
share