“Ustalara Saygı” toplantısında Ayşe İçinsel, Deniz Kavukçuoğlu, Didem Demirkent, Doğan Hızlan, Elif Şafak, Füruzan, Gülgûn Çarkoğlu, Halit Refiğ, İnci Enginün, Mehmet Güreli, Ömer Erdem, Sırma Köksal, Taha Akyol, Türkan Şoray ve Zeynep Miraç Özkartal konuşmacı olarak Selim İleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini seyircilerle paylaşacak.

[COLOR=#d63b74]Tarih[COLOR=#d63b74]:4 Mayıs 2009[COLOR=#d63b74]Saat[COLOR=#d63b74]:20:00[COLOR=#d63b74]Yer[COLOR=#d63b74]:Melih Cevdet Anday Sahnesi- Akatlar Kültür Merkezi[COLOR=#d63b74]Şehir[COLOR=#d63b74]:İstanbul Avrupa

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” etkinliğinin 4 Mayıs’taki konuğu edebiyat dünyamızda geride bıraktığı kırkı aşkın yıla, bir o kadar da yapıt sığdıran Selim İleri olacak.
İlk kitabı “Cumartesi Yalnızlığı”nı henüz 19 yaşındayken okurlara sunuşundan bu yana hep edebiyatın ‘başrol’de olduğu bir ömür süren yazar için hazırlanan gece, Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi) saat 20.00’den itibaren takip edilebilecek.
“Yarın Yapayalnız”, “Bu Yaz Ayrılığın İlk Yazı Olacak”, “Hepsi Alev”, “Her Gece Bodrum” gibi unutulmaz romanların, “Dostlukları Son Günü”, “Pastırma Yazı” ve “Fotoğrafı Sana Gönderiyorum”un aralarında olduğu hikâyeciliğimizin yüzakı yapıtların yaratıcısı için düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantısı, yıllardır edebiyat-sanat hayatımızın gölgede kalmış emekçilerini bugünün okuruna-sanatseverine tanıtmayı görev bilen Selim İleri’ye bir teşekkür niteliği de taşıyacak.
Çeşitli dergi ve gazeteler için kaleme aldığı yazıların yanı sıra hazırladığı televizyon programlarıyla da kültür hayatımızı zenginleştiren, senaryolar ve tiyatro oyunları kaleme alan Selim İleri için düzenlenen gece, konuklarının ilgi alanlarının zenginliğiyle de ustanın çok yönlülüğünü vurgulayacak. Etkinliği hazırlayan ve moderatörlüğünü üstlenen Faruk Şüyün, Selim İleri ile birlikte edebiyat, basın, yayın, tiyatro, sinema, müzik, televizyon ve resim dünyasından misafirler ağırlayacak.
Yazarın altmışıncı yaşını karşıladığı günlerde gerçekleştirilecek olan “Ustalara Saygı” toplantısında Ayşe İçinsel, Deniz Kavukçuoğlu, Didem Demirkent, Doğan Hızlan, Elif Şafak, Füruzan, Gülgûn Çarkoğlu, Halit Refiğ, İnci Enginün, Mehmet Güreli, Ömer Erdem, Sırma Köksal, Taha Akyol, Türkan Şoray ve Zeynep Miraç Özkartal konuşmacı olarak Selim İleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini seyircilerle paylaşacak. Melike Demirağ’ın Selim İleri’nin sevdiği şarkılarıyla renklendireceği gecede tiyatro sanatçısı dostları Nergis Çorakçı-Can Başak çifti, oğulları Cem Başak ile birlikte sahneye gelerek özel bir Selim İleri portresi çizecek

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 360
favori
like
share