İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü - İzmir Büyükşehir Belediyesi - Spor Kulübü

Kulübümüz, 1979 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü adı altında İzmir’de, mavi-beyaz renklerle, Hasan MIHÇI, İbrahim ERMİN, Hasan CANBAZOĞLU, Ercan BAŞCAN, Bülent DURANLAR, Hikmet ÇELİK ve Metin İZER tarafından kuruldu.21 branşta faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, lisanslı sporcu sayısını her geçen gün artırırken, ulusal ve uluslarararası müsabakalarda elde edilen derecelerle, İzmir’e önemli başarılar kazandırmaya devam etmektedir.

Resimlere Burdan Ulaşabilirsiniz

Hentbolda, yabancısız
Türkiye Şampiyonu oldukERKEKLER Hentbol Süper Ligi’nde mücadele eden ekibimiz, 2007-2008 sezonunu şampiyon olarak tamamladı. İzmir’e tarihinde ilk kez hentbolda şampiyonluk sevinci yaşatan ekibimiz, ülkemizi Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası’nda temsil etmeye hak kazandı. Bayan hentbolcularımız ise Süper Lig’i 3. sırada bitirip Avrupa Challange Kupası’nda mücadele etmeye hak kazandı. Güreşte büyük erkek takımımız, 1.Lig’e grup birincisi olarak Süper Lig finallerine katıldı. Yıldız bayanlarda Türkiye şampiyonu olduk, yıldız erkeklerde 116 takım içinde ilk altıya girerek 1.Lig’e yükseldik. Masa tenisinde sporcumuz Ayşin Arslan, Dünya 5.’si olarak bu branşta tarihimizdeki en büyük başarıyı elde etmiştir. Judoda Türkiye Deplasmanlı Gençler Judo 1. Ligi’ni bayan ve erkek takımımız namağlup bitirerek şampiyon oldu. Judo takımımız, 2008 yılı içinde katıldığı Dünya ve Avrupa kupaları, Balkan Şampiyonası ve Uluslararası Turnuvalar’da 5 Altın, 5 Gümüş, 8 Bronz madalya kazandı. Ekibimiz, ulusal şampiyonalarda ise 12 Altın, 5 Gümüş, 2 Bronz madalya aldı. Buz sporlarında Türkiye birinciliği ile gururlanırken, sualtı hokeyinde bayan takımımız şampiyon, erkeklerimiz ise ikincilik kupası kazandılar. Okçulukta yılı, 8 birincilik, 8 ikincilik, 7 üçüncülük ve 2 dördüncülükle kapattık. Haltercimiz İbrahim Arat’ın Dünya 3.’lüğü ile gururlandık. Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımız, Avrupa’da katıldığı çeyrek finallerde 3. olarak bizlere bir gurur daha yaşatmıştır. Tekvandocularımız, 2008 yılı içinde kulübümüze 5 Türkiye birinciliği, 6 Türkiye ikinciliği, 5 Türkiye üçüncülüğü, uluslararası şampiyonalarda ise 3 birincilik, 3 üçüncülük getirdiler.


Spor Okulları

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, her yaştan insanımıza, yılın her günü spor yapma olanağı tanımakta, engelli vatandaşlarımıza ise ücretsiz hizmetler sunmaktadır.İZMİR Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü olarak; çocuklar, gençler ve yetişkinlerimizin yaşamlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmeleri, kötü alışkanlıklardan uzaklaşıp gelecek için iyi bir altyapıya sahip olmaları amacıyla spor okulları açıp, herkese spor yapma imkanı sağlamaktadır. Uzman kadrosuyla faaliyetlerini sürdüren spor okulları, kulüp takımlarımızın alt yapısını oluştururken, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, boş zamanlarının değerlendirilmesi ve kişilerin özgüvenlerini kazanılması yolunda da önemli misyonlar üstlenmektedir.

Spor okulu kayıtları, yaz-kış dönemlerinde sürekli devam etmedir. Kulübümüz bünyesindeki spor okullarımızdan “Çocuklar Bizim Geleceğimizdir Derneği”, EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı), rehabilitasyon merkezleri, Çocuk Esirgeme Kurumları, İl Sosyal Hizmetler Kurumu, Romanlar Derneği, İzmir Şehit Aileleri İnsan Hakları ve Yardımlaşma Dernekleri, İzmir Valiliği’nden gelen yabancı uyruklu öğrencilerimiz ise ücretsiz olarak yararlanmaktadırlar. Bu kurumlardan gelen yazışmalara istinaden yaklaşık 150 kişiye Uzman hocalar tarafından eğitim verilmektedir. En çok talep gören branşlarımız başında gelen yüzmede önemli bir sosyal sorumluluk görevini yerine getiriyor ve yaz dönemlerinde her cuma, engeli vatandaşlarımıza iki saat ücretsiz kurslar düzenliyoruz. Engelli vatandaşlarımız, Atatürk Spor Kompleksi içinde yer alan Halkapınar Spor Salonu’nda ise haftada iki gün, birer saatlik sürelerle hareket eğitimi almaktadırlar. İşitme, görme ve bedensel engelliler spor kulüpleri sporcuları, hem kulübümüzün tesislerinden ücretsiz olarak faydalanmakta hem de spor okullarımıza yine ücretsiz olarak katılabilmektedir.

Yönetim Kurulu

BAŞKAN
Muharrem DERBENTOĞULLARI

2.BAŞKAN
Zeynel CANOL

Üye
Serpil BARAN

Üye
Tülay AZERİ

Üye
Pervin ŞENEL GENÇ

Üye
Bülent TÜRKELİ

Üye
Figen SEYİS

İdari Kadro

Genel Koordinatör
Murat ÖZTAMUR

Ar-Ge ve Spor Okulları Sorumlusu
Hüsnü ORAL

Danışman
Metin KÜÇÜKOĞULLARINDAN

Tesis Müdürü
Süleyman KARABULUT

Teknik Ekip

ATLETİZM: Kazım KURTYILMAZ, Alper YILMAZ, Dr.Levent GENÇLER, Ercan ERDEM, Eylem TURGAY, Jülide ŞİRVAN, Eylem TURGAY, Recep GÜNAY, Sevinç ESMER, Tümer ULUHAN, Yılmaz GÜL, Zeynep KARABAĞLI

BADMİNTON: Nehir İNCE

BASKETBOL: Mustafa ALBERE, Cenk GÜRLE, Ebru Sıdıka DERE, Turgay FİDAN, Turgay ÖZALATUR, Ali KAYAR, Erhan EKNİ, Hakan GÜRLEK, Kader Akgündüz AKYOL, Ömer DİZE, Özkan KAYTAZ, Seray SAYIN

BRİÇ: Mehmet GÜNEL

BUZ SPORLARI: Merve DOĞANAY

ESKRİM: Cem ORAY

HENTBOL: Süreyya IŞILDAK, Hikmet VURGUN, Celal GENÇOĞLU, İhsan DOKUMACI, Muhsin DEVRİM, Erdem DİKBAŞ, Elena DİKBAŞ

FUTBOL: Osman ŞEN, Bülent TOSUN, Cihan PEKER, Fatih PALANCI, Sadık SEYHAN, Selahattin KURT, Ümit ERCİNGÖZ

GÜREŞ:Zekai BAYKARA (Teknik Koordinatör), Kemal ALTAY, Kemal KARADAĞ, Remzi MUSAOĞLU, Şenay KARAMAN, Yılmaz ÖZTÜRK,

HALTER: Selim SAVAŞ

JİMNASTİK: İlhan KARANLIK, Reyhan KARANLIK

JUDO: Mesut KAPAN, Hakan KAPAN, Canan ÇAKTIRMA, Şenol ÖZTÜRK

MASA TENİSİ: Cemal BEKTAŞ

OKÇULUK: Cumhur YAVAŞ

PİLATES: Ayşegül SOYTÜRK

SATRANÇ: M.Zafer EMİROĞLU

TAEKWONDO: Çetin TÜL, Haluk GELDİ, Recep BAŞKAN, Suat HASTÜRK, Tunahan DİKMELİK, Uğur KATIL

TEKERLEK SAND. BASKETBOL: Harman YAZICIOĞLU

TENİS: Handan AÇIKEL, Özen ÖZER

VOLEYBOL: Avni KALKANLI, Can ÇOLAK, Ela VARLIK

YELKEN: Erdem KAÇKA

YÜZME: ...

İletişim Bilgileri

İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Celal Atik Spor Salonu, Kültürpark-İZMİR

Tel: 0.232.425 04 21 – 446 26 15
Fax: 0.232.445 67 54

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 3838
favori
like
share