İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri - İzmir Büyükşehir Belediyesi - Spor Tesisleri

CELAL ATİK SPOR SALONUYOZGATLI olmasına rağmen İzmirli olarak atfettiğimiz unutulmaz sporculardan, soyismi Ulu Önderimiz Atatürk tarafından verilen Celal Atik’in adını taşıyan spor salonu, basketbol, hentbol, voleybol maçları için uygun tarzda inşa edilmiştir. Parke zeminli salonun seyirci kapasitesi 1.700’dür. Celal Atik Spor Salonu’nda 6.8 m.’ye12 metrelik, derinliği 1.20 ile 1.80 arasında değişen bir yüzme havuzu, kondisyon salonu, tenis kortu, satranç salonu, taekwondo ve judo salonları yer almaktadır. Taekwondo salonunda, aynı zamanda jimnastik ve aerobik çalışmaları yapılmaktadır

Adres: Celal Atik Spor Salonu, Kültürpark-İZMİR
Telefon: 0.232, 446 26 15 – 425 04 21


EVKA 4 SPOR KOMPLEKSİBORNOVA’da özellikle basketbol, hentbol ve voleybol branşları için hizmet veren Evka-4 Spor Kompleksi, parke zeminli ve 900 seyirci kapasitelidir. Evka 4 Spor Kompleksi’nde kondisyon salonu, masa tenisi salonu, satranç salonu, taekwondo ve judo salonları bulunmakta, bu salonlardan jimnastikçiler ve güreşçiler de yararlanabilmektedir. Salon çevresinde, iki adet açık alan basketbol sahası ve iki de futbol sahası bulunmaktadır

Adres: Atatürk Mahallesi - İZMİR / BORNOVA
Telefon: 0.232. 351 38 66ÇOK AMAÇLI SPOR SALONLARIİZMİR Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet tarihimizin en büyük spor projelerinden birinin altına imza atarak İzmir’in dört bir yanını çok amaçlı spor salonları ile donattı. 22 adet salon, Menderes, Gümüldür, Özdere, Tekeli, Eski Foça, Yeni Foça, Yekli, Ören, Armutlu, Yukarızılca, Bağyurdu, Ulucak, Bayındır, Çırpı, Helvacı, Emiralem, Koyundere, Seyrek, Ulukent, Asarlık, Ayrancılar ve Çaybaşı’da hizmete girdi. Bu salonlar, bir yandan 7’den 77’ye herkesi sporla kucaklaştırırken, açılan spor okullarıyla tüm branşlara canlılık kazandırdı.HASANAĞA BAHÇESİ SPOR KOMPLEKSİBUCA’da daha önce İzmir’in ilk buz sporları pisti olarak kullanılan merkez, bugün basketbol takımlarımızın antrenman ihtiyaçlarına yanıt verecek şekilde revize edilmiştir. Tesiste, kondisyon ve masa tenisi salonları da yer almaktadır.

Adres: Hasanağa Bahçesi, BUCA / İZMİR
Telefon: 0.232. 420 19 53BOSTANLI REKREASYON ALANITÜRKİYE’nin en büyük rekreasyon alanları içinde yer alan bölgede, 4 tenis kordu, 3 basketbol sahası, 1 kondisyon aletleri parkı, yemyeşil bir ortamda vatandaşlarımıza özgürce spor yapma imkanı sağlamaktadır.

Adres: Bostanlı Rekreasyon Alanı, KARŞIYAKA / İZMİR
Telefon: 0.232. 362 48 28İNCİRALTI REKREASYON ALANIYEŞİLLE mavinin kucaklaştığı İnciraltı’nda halkımızın spor yapması için 3 tenis kortu, 1 basketbol sahası, 1 adet voleybol sahası ve1 de halı saha yer almaktadır.

Adres: İnciraltı Rekreaslon Alanı Tesisleri, İZMİR
Telefon: 0.232. 278 06 00ALTINYOL YÜRÜYÜŞ YOLLARI

ATATÜRK ORMAN ALANI

ÇAMDİBİ ATATÜRK PARKI

FUAR KÜLTÜRPARK

KORDONBOYU

MUSTAFAKEMALPAŞA SAHİL BULVARI

SAKARYA PARKI

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 7902
favori
like
share