AB Sağlık Genel Direktörü Roberd Madelin, Domuz Gribi Salgını Durumunda Kıtadaki Binlerce Kişinin Ölebileceği Uyarısını Yaptı.Avrupa Birliği (AB) Sağlık Genel Direktörü Roberd Madelin, domuz gribi salgını durumunda kıtadaki binlerce kişinin ölebileceği uyarısını yaptı.
Madelin, konunun Avrupa'da insanların ölüp ölmeyeceği değil, kaç kişinin öleceği olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Meksika dışında da ölümlere neden olmaya başlayan domuz gribiyle ilgili salgın alarmı seviyesini dörtten beşe yükseltti. Altıncı derece ise küresel bir salgına işaret ediyor. DSÖ Başkanı Margaret Chan, tüm ülkelerin gözlemleri artırmaları ve salgına yönelik planlar yapmaları gerektiğini belirtti.


ABD'de 23 aylık bir Meksikalı çocuk domuz gribi nedeniyle yaşamını yitirdi. Teksas'ta tedavi gördüğü kaydedilen bebek, Meksika dışında domuz gribinden öldüğü bilinen ilk kişi oldu.

Bu arada, ABD Başkanı Barack H. Obama, Meksika sınırının kapatılması yönündeki çağrılara karşı çıktı, virüsün çoktan ülkeye girdiği için bunun anlamsız olduğunu anlattı.

Meksika'da da yetkililer, ülkenin bazı bölgelerindeki kamu ve özel kuruluşlarına, mayıs ayının ilk beş gününde kapalı kalmaları çağrısında bulundu.

(CİHAN)

Beğeniler: 0
Favoriler: 0
İzlenmeler: 363
favori
like
share
TMOLOS Tarih: 30.04.2009 12:11
Bakalım DOMUZ GRİBİ hikayesiyle kaç milyar dolarlık kar sağlanacak.Tabi yalnızca ilaç trösleri değil bu ilacı ülkelerine getiren yöneticilerde tuttukları baldan parmaklarını yalayacaklar.
yılmazsan35 Tarih: 30.04.2009 11:10
allah Türkiye'yi bu salgından korusun
duygulu43 Tarih: 30.04.2009 10:23
ALLAH sonumuzu hayır etsin inş